• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

25 Ekim 2018

Gençlerimiz yol’suzluğa kurban gideli 4 yıl oldu

Bundan 4 yıl önce, Yalvaç’ta okuyan üniversite öğrencilerini taşıyan minibüsün Karamık civarında uçuruma uçmasıyla 9 gencimizi yitirmiştik.

Genç kardeşlerimizin ölümünün 4. yıldönümünde hepsini rahmetle anıyor, bu kazadan yaralı ve sağ olarak kurtulan tüm gençlerimize tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Genç kardeşlerimizin ölümünün hemen ertesinde ve daha sonraları, bu yolla ilgili çok nutuklar atıldı, çok vaadler verildi. Isparta ve Afyon İl Özel İdarelerinin gayretleriyle bu yolda önemli iyileştirmeler yapıldı. Ama, bu yol için kalıcı çözüm olan karayolları ağına dahil edilmesi bir türlü gerçekleştirilemedi.

Bu haberimize kızan, alınan ilgili ve yetkililer olabilir. Gösterilen çabaları kimse inkar etmiyor, ama bunların geçici çözüm olduğu açıkça ortada. Bu yolun karayolları ağına alınması, hem yolcu güvenliği açısından hem de ilçemizin yol sorununun çözülmesi açısından hayati derecede önem taşıyor. Bunun dışındaki yol ve çözümlerle yetinmeye, bir Yalvaçlı olarak hayır diyoruz.

Bu vesileyle tekrar gençlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyor; ilgili ve yetkilileri bu yolla ilgili kalıcı çözüm için çalışmaya davet ediyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.