• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

17 Mart 2019

Genç Vücut Geliştirmeci Kalaycı Şampiyonluğa Yürüyor

İlçemizin adını farklı alanlarda gururla yazdıran gençlerimize bir yenisi daha eklendi. Genç vücut geliştirme sporcusu hemşehrimiz Samet Kalaycı, bu yaşta elde ettiği başarılarla ilçemizin ulusal çapta gelecek vaat eden isimleri arasına adını yazdırdı.

Yalvaç Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi, 17 yaşındaki Samet Kalaycı, geçtiğimiz hafta (9-10 Mart tarihlerinde) Ankara’da yapılan Ankara Vücut Geliştirme Şampiyonası’nda kategorisinde 4. olarak önemli bir başarı elde etti. Yarışmalarda bu yaşta katılan en küçük yaşlı vücut sporcusu olarak elde ettiği başarıyla adından söz ettiren Kalaycı’nın, bu sporun gelecekteki en önemli isimleri arasına gireceği öngörülüyor.

İlk ulusal yarışmasında elde ettiği bu başarıyla daha da hırslanan Kalaycı, 24 Mart’ta Antalya’da yapılacak Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası’na da büyük gayretle hazırlanıyor. Yalvaç Atatürk Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi olan Kalaycı, üniversite yaşamını da sporla ilgili bölümlerde sürdürmeyi hedefliyor. Yalvaç Belediyesi Eski Yazı İşleri Müdürlerinden Nuhtu Kalaycı’nın oğlu olan ve +1,78 Atletik Fizik Genç Erkekler sıkletinde mücadele eden Kalaycı’yı başarılarından dolayı kutluyor, daha nice başarılarını haber yapmayı diliyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.