• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

09 Mart 2018

GENÇ KADIN GİRİŞİMCİLER EĞİTİM PROGRAMI BAŞLADI

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Vali Şehmus Günaydın ve eşi Aysel Günaydın anlamlı bir eğitimin startını verdi. “Tarımda Genç Girişimci, Kadınlar Güçleniyor” sloganıyla başlatılan proje kapsamında kırsal alanda yaşayan ve yoğun olarak tarımsal faaliyetlerin içinde yer alan 18-40 yaş genç kadınlara yönelik girişimcilik eğitimi verilecek.

Eğitim programı açılışındaki konuşmasına Kadınlar Günü’nü kutlayarak başlayan Vali Günaydın; kadınların verdikleri emeğin karşılığını daha üst seviyede alabilmeleri için başlatılan projeyle ciddi eğitimler verileceğini belirterek bunun sonucunda da kadınların birçok teşvikten yararlanabileceğinin altını çizdi.

“GÜCÜMÜZÜ BİRLEŞTİREREK DAHA GÜZEL SONUÇLAR ORTAYA ÇIKARACAĞIZ”

Vali Günaydın konuşmasında; “Hükümetimizin son zamanlarda yaptığı düzenlemelerle kadınlarımıza yönelik ciddi destekler veriyoruz. Ve memnuniyetle görüyoruz ki kadınlarımız her işte olduğu gibi bu işlerde de çok başarılı oluyor. Eğitimlerin verimli olabilmesi için kadınlarımızın mutlaka eğitimlere devam etmelerini istiyoruz. Kadınlarımızın lavanta konusunda yaptığı çalışmalar şu anda Türkiye’nin gündeminde, gücümüzü birleştirerek daha güzel sonuçlar ortaya çıkaracağız. Lavanta örneğinde olduğu gibi köylerimizde birçok alanda kendimizi geliştirebilir ve ekonomik gelir elde edebiliriz. Bu tamamen sizin yapacağınız çalışmalara bağlı” dedi.

Konuşmasının ardından Vali Şehmus Günaydın ve eşi Aysel Günaydın Genç Kadın Girişimcilere karanfil vererek Kadınlar Günü’nü kutladı ve eğitimlerinde başarılar diledi.

vali-tarim-genc-girisim2

Etiketler:
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.