• MODA YAPI

logo

12 Haziran 2022

Gelendost’ta Alet Ekipman Dağıtım Töreni Yapıldı

Komşu ilçemiz Gelendost’ta Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırım Projeleri kapsamında makine ekipman dağıtım töreni düzenlendi.

Gelendost’ta hibe almaya hak kazandığı belirtilen 66 çiftçiden 46 çiftçi ile sözleşme imzalanarak, sözleşme imzalanan hak sahibi çiftçilere; dal parçalama makinesi, tarım römorku, rotvatör ve rototiller, diskaro, kültivatör, atomizer makinelerinin dağıtımlarının yapıldığı kaydedildi.

Dağıtım törenine, Gelendost Kaymakamı Onur Alimoğlu, İl Müdür Yardımcısı Uğur Turgut, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Mehmet Kobuk, İlçe Müdürü Gökhan Yaman ve hibe almaya hak kazanan yatırımcılar katıldı.

Kaymakamı Alimoğlu yaptığı konuşmada, %50 hibeli dağıtımı yapılan tarım alet ve makineleri ile çiftçilerimiz daha modern ekipmanlarla verimli, bereketli ürünler yetiştireceklerini belirtip, hayırlı olsun dilek ve temennisinde bulundu.

Gelendost’ta dağıtımı yapılan tarım alet ve makinelerinin sözleşmeye esas toplam tutarının 1.989.011-TL olduğu, çiftçilere verilen % 50 hibe tutarının 994.505,50-TL olduğu kaydedildi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.