• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

14 Kasım 2020

“GELECEĞE NEFES” Fidan Dikimine Yalvaç’ta Yine Adliye Damga Vurdu

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonu ile geçtiğimiz yıl 11.11. 2020 tarihinde saat 11:11’de tüm ülke genelinde gerçekleştirilen “GELECEĞE NEFES” adlı ağaçlandırma kampanyası bu yıl da tekrarlandı ve toplamda 83 milyon fidan toprakla buluştu.

Ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip ormanları korumak, Ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip ormanları korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillere aktarmak amacı ile her yıl 11 Kasım gününün, “Milli Ağaçlandırma Günü” olarak kutlanması kararı alındı.

Bu karara göre geçtiğimiz hafta içi 11 Kasım 2020 Çarşamba günü 81 il, 922 ilçede saat 11.11’de tüm resmi kurumlarda görevli personel tarafından geçtiğimiz yıl olduğu gibi belirlenen alanlarda fidan dikimi gerçekleştirildi.

 

GEÇEN YIL OLDUĞU GİBİ BU YIL DA ADLİ KURUMLAR AKTİF KATILIM GÖSTERDİ

Geçtiğimiz yıl fidan dikim etkinliğine büyük önem vererek yoğun katılım gösteren Yalvaç’taki adli kurumlar bu yıl da “GELECEĞE NEFES” adlı kampanyaya damga vurdu.

Yalvaç Kızılca Mahallesi Süpürgelik mevkiinde yer alan Adalet Ormanı’nda 11 Kasım 2020 Çarşamba günü saat 11:11’de başlayan etkinliğe Yalvaç Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut, Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, Yalvaç T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü İbrahim Karaca ile Cezaevi personeli, Yalvaç Denetimli Serbestlik Müdürü personeli, Adliye Yazı İşleri Müdürleri ve Adliye personeli ile diğer resmi kurum amirleri katılarak yaklaşık 500 fidanı toprakla buluşturdular.

Fidan dikimi sonunda kısa bir konuşma yapan Yalvaç Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut, geçtiğimiz yıl başlatılan kampanya ile yapılan dikimlerle birlikte sayının artmasını dileyerek “İnşallah niyetimize uygun olarak büyüyüp gelişir, gölgesinde insanı bırakın bir hayvan bile serinlese bizim için mutluluk vesilesi olmaktadır.

İnşallah seneye daha fazla sayıda, daha fazla çeşitte ağaç dikeriz, maksada uygun bir yıl geçiririz. Sağolun, hepinizin ayağına sağlık” diyerek katılanlara teşekkür etti.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.