logo

“GELECEĞE NEFES” Fidan Dikimine Yalvaç’ta Adliye Damgası

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonu ile 2019 yılından itibaren her yıl Kasım ayının 11. günü gerçekleştirilen “Milli Ağaçlandırma Günü” nedeniyle tüm ülkemizde olduğu gibi Yalvaç’ta da fidan dikimi yapıldı.

“GELECEĞE NEFES” adlı kampanya ile hedef 84 milyon fidanı toprakla buluşturmak

Ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip ormanları korumak, Ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip ormanları korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillere aktarmak amacı ile her yıl 11 Kasım gününün, “Milli Ağaçlandırma Günü” olarak kutlanması kararına göre 11 Kasım 2020 Çarşamba günü 81 il, 922 ilçede saat 11.11’de tüm resmi kurumlarda görevli personel tarafından geçtiğimiz yıl olduğu gibi belirlenen alanlarda fidan dikimi gerçekleştirildi.

 

Yalvaç’ta Fidan Dikimi Kampanyasında En Aktif Kurum Yine ADLİYE oldu

Geçtiğimiz yıllarda yapılan fidan dikimi etkinlikerine büyük önem vererek yoğun katılım gösteren Yalvaç’taki adli kurumlar bu yıl da “GELECEĞE NEFES” adlı kampanyada aktif olarak yer aldı.

Kızılca Mahallesi Süpürgelik mevkiinde yer alan Adalet Ormanı’nda 11 Kasım 2020 Perşembe günü saat 11:11’de başlayan etkinliğe Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek, Yalvaç Cumhuriyet Başsavcısı Murat Kara, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Köse, Cumhuriyet Savcısı Yunus Emre Dudaklı, Hakim Fatih Kesici, İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher, İlçe Jandarma Komutanı J.Bnb. Resul Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kocagöncü, İlçe Tarım Müdürü Erhan Güçlü, Yalvaç T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ahmet Ertumur ile Cezaevi personeli, Yalvaç Denetimli Serbestlik Müdürü Burçin Işım ile personeli, Adliye Yazı İşleri Müdürleri, Adliye personeli ile diğer resmi kurum amirleri ve lise öğrencileri katılarak yaklaşık 200 fidanı toprakla buluşturdular. Yalvaç Belediye Başkanı H.Hilmi Tütüncü törene katılmazken belediyeyi temsilen Zabıta Amiri Yakup Hisarardınlı ve iki birim amiri katıldı.

Başsavcı KARA: Dikili bir ağacımız olsun…

Fidan dikimine başlamadan önce kısa bir konuşma yapan Yalvaç Cumhuriyet Başsavcısı Murat Kara geçtiğimiz yaz aylarında ülkemizin birçok yerinde meydana gelen orman yangınlarını hatırlatarak “Yaşadığımız orman yangınlarından sonra bu tarz etkinlikler büyük önem kazandı. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde tüm ülkemiz genelinde her yıl yapılan bu etkinlik bu yıl daha da önem kazandı. Burada da üç kurumun işbirliği ile 13 dönüm olan arazimizde geçtiğimiz yıllara göre biraz düşüş olmakla birlikte yaklaşık 200 fidan dikimi yapacağız, inşallah hayırlı uğurlu olsun, etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyorum. Fidanlarımızın dikimine başlayalım, dikili bir ağacımız olsun” dedi. Kaymakam Haluk Şimşek, Başsavcı Murat Kara Kara ve Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Köse birlikte bir fidanı dikerek “GELECEĞE NEFES” ağaç dikim etkinliğini başlattılar.

Kızılca Muhtarı’ndan Pilav ve Helva İkramı

“Milli Ağaçlandırma Günü” nedeniyle bugün saat 11.11’de başlayan fidan dikimleri sürerken Kızılca Mahallesi Muhtarı Soner Günay bir jest yaparak tüm katılımcılara yöresel tatlarımızdan helva ve pilav ikramında bulundu. Ağaç ve ormanın insan hayatı için büyük önem taşıdığını, hayat boyu sürekli ağaç dikmenin gerekli olduğuna inandığını belirten Kızılca Mahallesi Muhtarı Günay “Ormanların bizim yaşamamız için olmazsa olmaz havanın kaynağıdır. Ormanı kesmek değil yaşatmamız gerek, bu bilinci çocuklarımıza gençlerimize aşılamamız, bunun için çalışan herkese de destek olmamız gerek. Bu faaliyette emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Adalet Ormanı ile birlikte bir başka alanda daha yapılan fidan dikimi ile birlikte Yalvaç’ta yaklaşık 500 fidan toprakla buluştu.

 

 

 

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.