• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

12 Kasım 2019

“GELECEĞE NEFES” Fidan Dikimine ADLİYE DAMGASI

Tüm ülkemiz genelinde olduğu gibi Yalvaç’ta da eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “GELECEĞE NEFES” adlı, 11:11’de 11 Milyon Fidan Dikimi etkinliğine Yalvaç’taki adli kurumlar damga vurdu.

Ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak, orman yangınları nedeniyle azalan orman varlığımızı yeniden kazandırmak amacı ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uzun süredir hazırlıkları süren ve dün gerçekleştirilen fidan dikimi etkinliğine Yalvaç’taki tüm adli kurumlar yoğun bir katılım gösterdi.

Yalvaç Kızılca Mahallesi Süpürgelik mevkiinde yer alan Adalet Ormanı yanındaki alanda 11 Kasım 2019 günü saat 11:11’de başlayan etkinliğe Yalvaç Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut, Adli Yargı Adalet Komisyonu  Başkanı Mehmet Yenikaya, Yalvaç Adliyesi hakim ve savcıları, İlçe Emniyet Müdürü Tarık Korucu, İlçe Jandarma Komutanı Resul Kaya, Baro Temsilcisi Av. Hayri Yüncü, Yalvaç Denetimli Serbestlik Müdürü  Mehmet Salih Çakırtaş, Yalvaç T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü İbrahim Karaca ile Cezaevi 2. Müdürleri, Yalvaç Adliyesinde  görevli yazı işleri müdürleri, Adliye personeli, Cezaevi personeli, Denetimli Serbestlik personeli  katılarak fidan diktiler.

Alınan bilgiye göre, Adalet Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında, “Denetimli Serbestlik Kapsamındaki Yükümlülerin ve Açık Ceza İnfaz Kurumundaki Hükümlülerin Ağaçlandırma İşlerinde Çalıştırılmasına İlişkin İşbirliği” protokolü gereğince denetimli serbestlik tedbirine tabi tutulan yükümlüler ile açık ceza infaz kurumunda kalan hükümlüler de etkinliğe dahil edildiler ve yaklaşık 350  fidanı toprakla  buluşturdular.

Kızılca Mahallesindeki fidan dikimi etkinliğinin ardından öğleden sonra Yalvaç Adliye binası önünde fidan dağıtımı yapıldı. Saat 14.00 sıralarında Yalvaç Cumhuriyet Başsavcılığı, Yalvaç T Tipi Kapalı ve Açık Ceza ve İnfaz Kurumu Müdürlüğü ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü işbirliği ile sağlanan yaklaşık 150 adet fidan halkımıza dağıtıldı.

Fidan dağıtımı için adliye binası önünde düzenlenen törende ilk fidan dağıtımını Başsavcı Durgut ve  Adalet Komisyonu Başkanı Yenikaya yaptılar. Burada kısa bir konuşma yapan Yalvaç Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut, Yalvaç’ın ağaç varlığının yetersiz olduğunu belirterek bu tür etkinliklerle bueksikliği tamamlamanın önemine dikkat çekti. Başsavcı Durgut, “Ağaç ve orman sevgisini arttırmak, yanan ormanlarımızın yerine tekrar yeni fidanlar dikmek, dikilen fidanların ülkemizi güzelleştirmek, gelecek nesillere daha yeşil bir vatan bırakmak adına çok değerli adımlar olduğu inancı içerisinde Tarım ve Orman Bakanlığı’nın fidan dikim kampanyasına destek verdik. Bu inançla geçen yıl itibariyle Türkiye’deki bütün denetimli serbestlik ve açık ceza infaz kurumlarında adalet ormanları oluşturulmuştur. Denetimli serbestlikten yararlanan hükümlüler tarafından adalet ormanlarının düzenli olarak bakımları ve yeni fidan dikimleri  yapılmaktadır” dedi ve fidan dağıtımını başlattı.

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.