• MODA YAPI

logo

Fransa’dan Kudüs’e giden Fransız’ın yolu Yalvaç’tan geçti

Yürüyerek Kudüs’e gitmek üzere geçen yıl Fransa’dan yola çıkan Alex Lafon adlı genç bugün Yalvaç’taydı.

Fransa’nın Lyon şehrinde yaşayan Alex Lafon adlı Fransız genç, geçtiğimiz yıl yürüyerek Hristiyanlar için de kutsal olan İsrail’in Kudüs şehrine gitmeye karar verdiğini, kısa bir zaman içerisinde hazırlıklarını yaparak 1 Haziran’da Lyon’dan yola çıktığını belirtti.

Ülkemize gelmeden önce hiç Türkçe bilmediğini bildiren 30 yaşındaki Lafon, Türkiye’ye giriş yaptığı İpsala sınır kapısından itibaren zaman içerisinde gezip dolaştığı şehirlerimizde yapmak istediklerini anlatacak derecede Türkçe öğrenmiş.

Fransa’da Ekonomi alanında üniversite eğitimi gördüğünü ancak bu alanda çalışmak istemediği için son zamanlarda garsonluk yaparak geçimini sağladığını ifade eden Alex Lafon, Hristiyanlık inancına göre Hac ibadetini yerine getirmek üzere Kudüs’e gitmek için yola çıktığı Fransa’dan sonra İsviçre, Avusturya, Sırbistan, Kosova, Kuzey Makedonya ve Yunanistan olmak üzere yedi ülkeyi yürüyerek geçmiş ve Türkiye’ye İpsala sınır kapısından giriş yapmış.

Günde 20 ile 30 km arasında yürüdüğünü belirten Alex Lafon, yaklaşık dört aydır Türkiye’de olduğunu, İpsala’dan itibaren geçtiği yerlerde insanların kendisine sıcak davrandığını, yardımcı olduklarını ancak başıboş köpek sayısının çok fazla olduğunu, zaman zaman saldırıya uğradığını belirtti.

Dün gece geldiği Yalvaç’ta Oba Otel’de kaldığını belirten Fransız genç Lafon, bugün Yalvaç’tan Akşehir’e geçeceğini, oradan da sırasıyla Konya, Mersin, Adana ve Hatay’a kadar yürüyeceğini, buradan uçakla Ürdün’e gideceğini ve sonra tekrar yürüyerek Kudüs’e ulaşmayı hedeflediğini ifade etti.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.