• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

13 Şubat 2019

Flaş… Cumhur İttifakı Yalvaç’ta tek adayla mı yarışacak?

Cumhur İttifakı’nı oluşturan Ak Parti ve MHP’de genel başkan yardımcılarınca yürütülen, ittifak yapılacak yerlerin yeniden belirlenmesi liste çalışmasında Yalvaç’ın da bulunduğu iddia edildi.

Gazetemizin Ankara kulislerinden aldığı duyumlara göre, Cumhur İttifakı, Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi Yalvaç’ta tek aday belirleyerek yerel seçimlere girecek.

Bunun ardında yatan sebebin, seçimleri daha güçlü oranda oyla kazanmak ve belediye meclis listelerinde yaşanacak üye kaybının önüne geçmek olduğu belirtildi. Yalvaç’ta İyi Parti, CHP ve Saadet Partisi adaylarına karşı tek adayla çıkarak hem yüksek yüzdeyle seçimi almayı hedefleyen ittifakın, meclis listelerinde de yüzde 10 baraj nedeniyle üye kaybı yaşamak istemediği kaydedildi.

Konuyla ilgili olarak yapılan kamuoyu araştırmalarının ittifak heyetinin önünde olduğu, birleşmenin hangi parti ve aday üzerinde olacağıyla ilgili karar verme aşamasına gelindiği öğrenildi.

Yalvaç’tan MHP ve Ak Parti’nin tek adayla birleşerek seçime girmesiyle, seçimlerde nasıl bir denge oluşacağı merakla bekleniyor.

Konuyla ilgili kararın birkaç gün içinde açıklanabileceği öğrenildi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.