• MODA YAPI

logo

09 Temmuz 2018

Festivalin birlik havasına Ali Kınık’ın darbeleri

17.’si tamamlanan Yalvaç Pisidia Antiokheia Kültür Sanat ve Turizm Festivali, birlik ve beraberlik havası içerisinde tamamlanmak üzere iken, festivalin final gecesi sahneye çıkarılan Ali Kınık’ın adeta fitne dolu sözleri festivale gölge düşürdü.

Konseri sırasında zaman zaman kısa konuşmalar yapan Kınık’ın özellikle CHP’lilere yönelik HDP’lilerle işbirliği yaptıkları iddiaları ve Atatürk üzerinden CHP’ye sözlediği sözler birçok vatandaşın rahatsız olmasına neden oldu. Sürekli ülkücü olduğundan bahsederek, festival finalini adeta bir parti şovuna çeviren Kınık’a tepki gösteren bazı vatandaşlar konser alanını tepkiyle terk ettiler.

Festivalin Yalvaç’ın festivali olduğunu ifade eden bazı vatandaşlar, “Bunu böyle bir parti şovuna dönüştürmek ne yazık birlik havasına gölge düşürdü. Orası bir parti gösterisi yeri değildi. En azından biz öyle olmadığını düşündük. Bir gün önce Uğur Işılak sahneye çıktığında ne kadar yapıcı davrandı ise, ertesi günü çıkan ve kendisini ülkücü sanatçı diye tanımlayan şahıs, adeta fitne tohumları saçtı. Biz oraya siyaset dinlemeye gitmedik. Kınık çok meraklıysa siyasete soyunsun. Bu yakışmadı. Yan yana konser izleyen insanlar arasında Ak Partili de var, MHP’li de var, CHP’li de var, İyi Partili de. Sadece MHP’liler konsere davetli diye bir anons ya da duyuru duymadık. Tabii ki bunda festivali düzenleyenlerin bir dahli olmadığını düşünüyoruz. Ancak, festivalin finaline böyle kimliğini ön plana çıkaran bir türkücüyle geceyi siyasi şova dönüştürmek hoş olmadı. Yalvaç Belediyesi, herkesin belediyesi. Particilik seçim zamanı zaten yapılıyor. Festivale böyle final yakışmadı.” yorumunda bulundular.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.