• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

18 Nisan 2019

Eyuplar Ortaokulu Güreş Takımı Başarıya Doymuyor

Ata sporumuz güreşi tekrar canlandırmak amacıyla yola çıkan Eyuplar Ortaokulu güreş takımı katıldığı turnuvalardan boş dönmüyor.

 

Son olarak katıldıkları Malatya’da yapılan güreş turnuvası ile ilgili olarak gazetemize bilgi veren Okul Müdürü A.Osman Şamlı unutulmaya yüz tutan güreşi yeni nesillere tanıtmak ve yaşatmak için kurulan takımın başarı ile yoluna devam ettiğini belirtti.

Eyuplar Ortaokulu güreş takımı geçtiğimiz Ocak ayında Isparta’da yapılan Yıldız Erkekler Grekoromen Güreş Turnuvasında ilk defa katıldığı müsabakalardan 4 altın, 1 gümüş ve 4 bronz madalya alarak büyük başarı sağladı. 9 sporcunun tamamı da madalya ile dönen Eyuplar Ortaokulu takımı il birincisi oldu.

2-20 Şubat 2019 tarihinde Isparta Milli Egemenlik Kapalı Spor Salonunda yapılan Minikler Güreş Müsabakalarına katılan Eyuplar Ortaokulu güreş takımı burada da ise 3 il birinciliği elde etti.

Konya’da 16-17 Mart tarihlerinde yapılan bölge elemelerine katılan Eyuplar Ortaokulu sporcuları burada elde ettikleri derecelerle Malatya’daki Okullararası Yıldızlar Güreş Türkiye Birinciliği Müsabakalarına katılmaya hak kazandılar.

11 – 14 Nisan 2019 tarihleri arasında Malatya Battalgazi Spor Salonunda yapılan Okullararası Yıldızlar Güreş Türkiye Birinciliği müsabakalarına katılan Eyuplar Ortaokulu Güreş Takımı sporcusu Semih Demirağaç yarı finale kadar başarı ile geldi ve yarı finalde 4-2 kaybettiği müsabakanın sonunda Türkiye 8.’si oldu.

Kurdukları güreş takımının öğrenciler tarafından büyük ilgi ve sevgi ile karşılandığını ve 2-3 ay gibi kısa sürede katıldığı turnuvalarda önemli başarılar kazandığını belirten Okul Müdürü O.Osman Şamlı güreş sporunun yaşatılması için mücadelelerinin devam edeceğini ifade etti. Müdür Şamlı “Öncelikle güreş takımımızın başarısı için özveri ile çaba sarfeden antrenörümüz Ali Şen’e, okul güreş salonumuzun minderlerinin alımı sırasında katkı sunan Eyuplar halkına, öğrencilerimizin ailelerine çalışmalarımıza destek veren Kaymakamımız sayın Aytekin Yılmaz’a ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Kocagöncü’ye teşekkür ederken ata sporumuz güreşi yaşatmak adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.