logo

08 Kasım 2021

Evler hazır mı? Vatandaş çay içmeye gelsin mi başkan?

Yalvaç Belediye Başkanı H.Hilmi Tütüncü’nün 2019 seçimleri öncesinde verdiği 600 konutluk kooperatif evleri projesiyle ilgili olarak, aradan geçen 31 aylık zamana karşı, herhangi bir gelişme yaşanmamış olması merakla izleniyor.

“110 metrekare (2+1), 140 metrekare (3+1) ve 170 metrekare (4+1) dairelerden oluşacak, içerisinde 13.000 metrekare yeşil alanı, çocuk parkı, yürüyüş yolları, camisi ve iş merkezi de bulunan 600 konutluk Yalvaç Belediyesi Kooperatif Evlere Ön Başvuruları için BELEDİYEMİZE ÇAY İÇMEYE BEKLİYORUZ” reklamlarıyla, kendi ifadeleriyle 4.000’e yakın talep toplayan Yalvaç Belediyesi’nin vaat edilen bu projeyle ilgili ne zaman harekete geçileceğine dair herhangi bir açıklama da yapılmıyor.

Büyük ümitlerle başkanın vaadine inanarak belediyeye giderek form doldurduklarını belirten vatandaşlar, “En önemli sorunumuz olan konut sorunumuzun çözüme kavuşacağı konusunda sayın başkan H.Hilmi Tütüncü tarafından ümitlendirildik. Çay içmeye bekliyoruz dediler, gittik sağolsunlar çayımızı içirdiler, formumuzu doldurduk, evimize telefon açtılar, müracaatınız kabul oldu, peşinatları hazırlayın dediler. Biz de sevindik, ümitle oyumuzu verdik. Tek kârımız içtiğimiz çaylar oldu, galiba evlerin üzerine de bir bardak su içeceğiz.” yorumunu yaptılar.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.