• MODA YAPI

logo

Engelliler daha fazla fizik tedavi hizmeti almak istiyor

Her Engelliler Günü’nde hamasi sözlerle avutulan engellilerimiz ve aileleri, kendilerine verilen sözlerin artık tutulmasını istiyor…

3 Aralık Dünya Engeliler Günü, her yıl olduğu gibi klasik kutlamalar ve hamasi sözlerle geçiştirilirken, Yalvaçlı engelli kardeşlerimiz ve aileleri, bir yılı daha kendilerine verilen sözlerin tutulmamadan tamamlanmasının üzüntüsünü yaşıyorlar.

Seçim öncesi ve engelliler gününde hatırlanıp diğer zamanlarda taleplerine kulak tıkanmasından büyük üzüntü duyduklarını belirten engelli kardeşlerimiz ve ailelerinin, Yalvaç’ta talep ettikleri konuların başında daha fazla fizik tedavi hizmetine ulaşmak olduğu ifade edildi.

Engellilerin daha farklı ve fazla ölçekte fizik tedavi hizmetine ihtiyacı olduğunu belirten aileler, “Siyasetçiler seçim dönemlerinde ya da özel günlerde gönlümüzü alıp sözler veriyorlar. Ancak bir türlü ilerleme görülmüyor. Çocuklarımıza yeterli fizik tedavi hizmeti alamıyoruz. İlçe dışına gidip gelmek hem çok zor hem çok masraflı, araç imkanı olmayan çok ailemiz var, altından kalkamıyoruz. Yeterli tedavi alamayan çocuklarımıza mahcubiyetimiz bir türlü bitmiyor. Lütfen ilgililer sesimizi duysun.” dediler.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.