logo

Engelini yetenek ve sanatla yenen mermerci

İlçemizde 2009 yılında geçirdiği trafik kazası nedeniyle tekerlekli sandalyeyle yaşamını sürdürmek zorunda kalan genç mermerci hemşehrimiz Süha Seyhan, mermer üzerine yaptığı gravür işlemelerle hem hayata tutunuyor hem de çalışmalarıyla herkesi kendine hayran bırakıyor.

Mermer üzerine gravür yöntemiyle birçok resim ve figürü işlemeyi başaran Seyhan, kazayla değişen hayatına yeni bir yön vermeyi başardı.

Seyhan’ın bu örnek yetenek mücadelesini haber alan Yalvaç Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yetenekli hemşehrimizi evinde ziyaret ederek hem çalışmalarını incelediler hem de kendisini tebrik ederek moral verdiler.

Süha Seyhan, çalışmalarına bir arkadaşının tavsiyesiyle başladığını belirterek, gravür yöntemiyle birçok görseli ve yazı unsurlarını mermer üzerine işleyebildiğini belirterek, bu yeteneğini daha da geliştirmek için çaba göstereceğini kaydetti. Sipariş üzerine yaptığı eserleri kargo yoluyla alıcılara gönderdiğini de belirten Seyhan, kendisine 0 546 821 30 94 no.lu telefondan ulaşılabileceğini söyledi.

Biz de yetenekli genç hemşehrimizi kutluyor, daha nice eserler vermesi temennisiyle başarılar diliyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.