• MODA YAPI

logo

08 Temmuz 2021

Emniyetten kademeli normalleşme ve Kurban Bayramı bilgilendirmeleri

1 Temmuz itibariyle başlayan normalleşme kararları doğrultusunda alınan tedbirler ve Kurban Bayramı tedbirleri ile ilgili emniyet personelince bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yürütülüyor.

Vatandaşların normalleşme konusunda yanlış anlamalar nedeniyle maske-mesafe ve hijyen tedbirlerini gevşetmemesi için uyarılarda bulunan emniyet personeli, işyerlerinde de Salgın Yönetimi Rehberi’nde bulunan tedbirlerle ilgili bilgilendirme ve uyarı gerçekleştiriyor.

Aşılama çalışmalarının yaygınlaşmış olması nedeniyle bazı vatandaşların normalleşme tedbirleri nedeniyle eski normale göre davrandığını belirten Yalvaç Emniyet Müdür Vekili D.Ali Sarıbaş, “Uzun süredir verdiğimiz mücadelenin başarıyla sonuçlanması için, devletimiz tarafından alınan önlemleri göz önünde bulundurarak hayatımızı sürdürmemiz çok önemli. Aşılama tabii ki çok önemli, ancak maske-mesafe ve hijyen tedbirleri yine yürürlüğünü sürdürmektedir. Bu bilinci sürdürmek ve önlemlere uymak, bu süreçten çok daha hızlı bir şekilde çıkmamızı sağlayacaktır. Tedbirlere uyulmadığı takdirde yaygınlaşmayı önlemek zorlaşacaktır. Bu konuda vatandaşlarımızın uyarı ve denetimleri beklemeden önlemlere uyum göstermeleri büyük önem taşımaktadır.” açıklamasında bulundu.

İşte o çalışmalardan görüntüler:

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.