• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

21 Aralık 2019

Eğitim Danışmanlık Grubu ilk toplantısını gerçekleştirdi

Yalvaç Çalışma Grubu kapsamında oluşturulan danışmanlık gruplarından olan Eğitim Danışmanlık Grubu, geçtiğimiz hafta ilk toplantısını gerçekleştirerek önemli kararlar aldı.

Grup Koordinatörü, Isparta İl Genel Meclisi Üyesi ve eski Yalvaç Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sektioğlu başkanlığında, 16 Aralık Pazartesi günü Yalvaç Milli Eğitim Müdürlüğü’nde toplanan grup ilçemiz eğitimini masaya yatırdı.

Sektioğlu’nun yanı sıra Yalvaç Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kocagöncü, Büyükkutlu UBYO Müdürü Doç.Dr. Nesrin Türeli, Yalvaç Teknik BMYO Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Ömer Erdoğan, Yalvaç MYO Müdür Yardımcısı Öğr.Gör.Mehmet Yılmazer, Atayalvaç SHMYO Müdür Yardımcısı Öğr.Gör. Kubilay Güngörer, Yalvaç Halk Eğitim Merkezi Müdürü ve Eğitim-Bir-Sen Yalvaç Şube Başkanı Ali Cesur, Türk Eğitim-Sen Yalvaç Temsilcisi Ali Osman Özdemir, Eğitim-İş Yalvaç Temsilcisi Tuncay Dolmacı, İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Bülent Okumuş, Isparta İl Genel Meclisi ve emekli eğitimci Salih Başar, Milli Eğitim Şube Müdürü Tolga Aşçı ve ISUBÜ Öğretim Üyesi Bülent Özgül’ün katıldığı toplantıda ilk olarak Yalvaç’ta eğitimin temel sorunları değerlendirildi.

Sırasıyla bütün katılımcıların görüşlerini ifade ettikleri grupta, temel olarak üzerinde çalışılması gereken konular belirlenerek, bu çalışmalarla ilgili görev bölümü yapıldı.

Yalvaç’ta eğitim alanında yapılması gereken çalışmalarla ilgili olarak kısa, orta ve uzun vadeli sınıflandırma yapılarak ilk istişare kurulu toplantısına kadar gerekli raporların hazırlanması için çalışma yapılması kararlaştırıldı.

Toplantıda alınan kararların somutlaşmasının ardından kamuoyuyla paylaşılmasının uygun olduğu konusunda görüş birliğine varılırken, söz konusu çalışmanın yararlılığına vurgu yapılarak sürekliliği konusunda da uzlaşmaya varıldı. Yaklaşık 2,5 saat süren toplantının ikinci aşamasının önümüzdeki günlerde yapılacağı belirtildi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.