• MODA YAPI

logo

13 Şubat 2021

Eğirdir’e yarı olimpik havuz ve 600 kişilik yurt

Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, Eğirdir’e gelerek Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’ü makamında ziyaret etti. Gevrek, daha sonra ilçede yapımı devam eden ve gerçekleşecek projeleri yerinde inceledi. Mülkiyeti Eğirdir Belediyesine ait Yeni Mahalle 14 ada, 39-40 parsel üzerine, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı katkılarıyla ‘Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’ yapımında artık sona geliniyor.

İlçemizde yaz-kış spor faaliyetlerinin devamı için atılan büyük bir adım daha hayata geçiyor. ‘Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’ 30×40 metre ebatlarında kapalı alan oluşturularak içerisinde soyunma kabinleri, WC, giriş holü bulunacak. Tesis çocuklar, gençler, bay-bayanlar ve tüm yaş gruplarına hizmet edecek. Devam eden ‘Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’ inşaatında ve ilçede Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılması planlanan yatırımları  yerinde inceleyen Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, ayrıca Eğirdir’de 2021 yılında yapılması planlanan sportif faaliyetler ile ilgilide istişarelerde bulundular. Eğirdir’de bulunan yüksekokullarda okuyan öğrencilerin barınmaları için mevcut olan yurt binasına ilaveten yapılması planlanan 600 yatak kapasiteli yurt binası için kullanılacak arsa tahsisi Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’ün imzası ile Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne daha önce yapılmıştı.

Geçtiğimiz aylarda çalışmalarını hızlandıran Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök ve Belediye Meclisi 14.11.2019 tarih 162 sayılı meclis kararı ile Yeni Mahalle’de bulunan 11.931,30 Metrekarelik 44 Ada 21 Parselde yurt binası yapılmak koşuluyla taşınmazı 25 yıllığına Gençlik ve Spor Bakanlığı’na tahsisini gerçekleştirmişti. 600 yataklı öğrenci yurdu yapım işinin önümüzdeki günlerde ihaleye çıkması bekleniyor.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.