logo

25 Haziran 2023

Eğirdir Belediyesi elli yıllık içme suyu hattını yeniliyor

Yalvaç’ta altyapının yenilenmesi yılan hikayesine dönerken, birçok belediye altyapısını yenilemeye devam ediyor

İller Bankası Antalya Bölge Müdürlüğü ve Eğirdir Belediyesi teknik personelleri Eğirdir İçme Suyu İsale Hattı Projesi incelemesi için Eğirdir’de bir araya geldi.

Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’ün girişimleri ile eskimiş ve deforme olmuş olan içme suyu hattımızın yenilenmesi adına proje bedeli yaklaşık 1 Milyon TL olan Eğirdir İçme Suyu ve İsale Hattı yenileme projesi hazırlandı.

İki gün süreyle İller Bankası Antalya Bölge Müdürlüğü ve Eğirdir Belediyesi teknik personelleri arazide tetkik çalışmalarını sürdürdüler.

Daha önce ön onaydan geçen proje kapsamında son girişimlerin ardından ihale aşamasına gelmesi beklenen projenin hayata geçmesiyle yıllardır Eğirdir ilçesinin büyük sorunu olan içme suyu problemi çözülecek.

Eğirdir’de uzun yıllardır hemen hemen her gün birden fazla su patlağının olması sebebiyle zaman zaman çeşmelerden bulanık su aktığı, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’ün bu sorunun giderilmesi için yaklaşık 2 yıl süren çalışmalarının sonuç verdiği açıklandı.

Çalışma sonunda İller Bankası Bölge Müdürü Fuat Koçal ve teknik heyeti makamında ağırlayan Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, ‘İller Bankamız bugüne kadar olduğu gibi bugünde bu büyük projede bizim yanımızda olduğu için ilçemiz halkı adına İller Bankamıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yalvaç’ta uzun süredir yenilenmesi istenen ve mevcut belediye yönetiminin de seçim vaatleri arasında yer alan altyapının yenilenmesi hususu artık rafa kalkmış görünürken, birçok belediyenin İller Bankası desteğiyle yürüttüğü yenileme çalışmalarının neden ilçemizde başarılamadığı hususu merak konusu olmayı sürdürüyor.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.