logo

24 Kasım 2017

E-Dershane Şifreleri Dağıtıldı

Yalvaç Belediyesi’nin eğitimde fırsat eşitliği yaratmak amacıyla öğrencilere yönelik olarak geliştirdiği      e-dersane uygulaması şifre dağıtımı ile başladı.

Yalvaç Belediyesi’nin 2017-2018 öğretim yılından başlayarak ilkokul ve ortaöğretim düzeylerindeki öğrencilere internetten ücretsiz yardımcı eğitim öğretim hizmeti sunma çalışmaları kapsamında Yalvaç ilçe merkezinde bulunan dört ilkokul ve beş ortaokuldan gelen taleplere göre e-dershane şifrelerinin dağıtımına 22 Kasım Çarşamba günü başlandı.

1. sınıftan 8. sınıfa kadar olan öğrencilere hizmet verecek olan e-dershane’ye Yalvaç Belediyesi’nin www.yalvac.bel.tr adresindeki sitesinde açılan e-dershane butonundan ulaşılacak. Öğrenciler dağıtılan zarfların içindeki kendilerine özel şifrelerle bir sefere mahsus olarak kayıt yaptırıp, istedikleri sınıfı seçip evlerinin sıcak ve rahat ortamında, diledikleri saatte dershane hizmetinden faydalanmaya başlayacaklar. Sitede sınıflarına göre tüm derslerin anlatımları ve her ders için ayrı ayrı soru bankaları mevcut. Öğrenciler söz konusu hizmeti 1 Ekim 2018 tarihine kadar kullanabilecekler.

Bu kapsamda ilkokul düzeyinde Alemdar, Fatih, Gazipaşa ve İstanbul Menkul Kıymetler Borsası okulları ile ortaokul düzeyinde de Mehmet Akif Ersoy, Kaymakam Abdurrahman Bey, İmam Hatip, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası ve M. Necati Akel ortaokullarına şifre zarfları teslim edildi.

23 Kasım Perşembe günü Kaymakam Abdurrahman Bey ortaokulundaki dağıtıma katılan Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, öğrencilere şifre zarflarını İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ekrem Sedat Şahin ile birlikte verdi. Başkan Tütüncü yaptığı konuşmada “Belediye olarak öğrencilerimizin eğitimine büyük önem veriyoruz, çocuklarımız ne kadar bilgili olursa ülkemizin geleceği de o kadar aydınlık olur. Ekonomik durumu iyi olan aileler çocuklarına özel ders aldırabilmekteler. Öncelikle bu fırsatı bulamayan öğrencilere eğitimde fırsat eşitliği sağlamak istiyoruz. Sevgili çocuklar evinizin sıcak ortamında bu hizmetten en iyi şekilde yararlanın, çok kitap okuyun, öğretmenlerinizin, anne ve babanızın öğüt ve önerilerine uyun, hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Şimdilik 1500 öğrenciye sunulan hizmetin talep görmesi durumunda arttırılabileceği bildirildi.

-edersane2

edersane3

edersane4

edersane5

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.