• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

DSİ’den 2017’de Isparta’ya 96 milyonluk yatırım

Ülke genelinde yatırımlarına ara vermeden devam eden Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Isparta’da özellikle su alanında yeni tesisler açarak vatandaşa hizmet vermeyi sürdürüyor.

Şehirlere içme suyu temin eden, zirai arazileri modern sulama tesisleri ile suya kavuşturan, insanımızı ve toprağımızı taşkın zararlarından koruyan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Isparta’ya yeni tesisler kazandırmaya devam ediyor. Bakanlığa bağlı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen projelerin uygulandığı Isparta’da 2017 yılında 23 adet tesis hizmete açıldı.

1 Ocak – 31 Aralık 2017 tarihleri arasında Isparta’da 4 adet baraj ve gölet, 5 adet sulama tesisi ile 14 adet taşkın koruma tesisini hizmete açan Orman ve Su İşleri Bakanlığı bu tesisler için 96 milyon 700 bin TL tutarında harcama yaptı.

Tamamlanan baraj, gölet ve sulama tesisleri ile 13.780 dekar zirai araziyi suya kavuşturan Bakanlık, bu tesislerle ülke ekonomisine de yıllık 20 milyon 670 bin lira katkı sağlamayı hedefliyor. Ayrıca inşa edilen taşkın koruma tesisleriyle Yenişarbademli İlçesi, Yalvaç Kozluçay Kasabası, Şarkikaraağaç Çiçekpınar Kasabası, Yalvaç Yukarıtırtar, Taşevi, Ayvalı, Şarkikaraağaç Çavundur, Merkez Kayı, Deregüme, Yakaören ve Gelincik köyleri, , Gelendost Esinyurt, Eğirdir Çayköy, Aksu Yaka, Aksu Karağı Köyleri ile 1 ilçe merkezi, 2 kasaba ve 12 köy taşkın zararlarından korunacak.

 

 “Isparta’da Büyük Yatırımlara İmza Attık”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Isparta’da büyük yatırımlara imza attıklarını kaydederek şunları söyledi:

“Bakanlık olarak hangi şehrimizin neye ihtiyacı varsa belli bir planlama çerçevesinde yatırım yapmaya ve bu ihtiyaçları karşılamaya çalışıyoruz. Isparta’da sadece geçtiğimiz yıl 23 adet tesisi hizmete açtık. Burada hâlihazırda devam eden projelerimiz var. Bu projelerle zirai arazilerimizi suya kavuşturmaya, vatandaşlarımızı ve toprağımızı muhtemel taşkın zararlarından korumaya devam edeceğiz.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.