• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

19 Mart 2020

Dr. Aylin Cesur’dan Isparta’ya Korona Mesajı

İyi Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, Korona Virüs salgını tedbirlerine ilişkin Isparta’ya özel bir mesaj yayımladı.

Cesur’un mesajı şöyle:

“Değerli Ispartalı Hemşerilerim ve Isparta’da yaşayan Değerli Vatandaşlarımız,

Bildiğiniz gibi insanlık zorlu bir süreçten geçiyor.

Dünyada 150’ye yakın ülkeye yayılan ve 8 binin üzerinde kişinin ölümüne yol açan Corona virüsünün Covid 19 formu ile dünya, benim “dünyada yüzyılın kabusu” adını verdiğim bir kabusu yaşıyor. Ülkemize de gelerek, bugüne kadar tespit edilebilen 191 vaka ve 2 vatandaşımızın da ölümüne sebep olan Covid 19’un daha fazla can almaması ve en az kayıpla bu kabustan uyanmamız için; devletimiz, sağlık çalışanlarımız, bilim adamlarımız ve milletimiz hep birlikte bir mücadele içindeyiz.

Cavid-19 virüsünün ülkemizde görülmesi ilk İstanbul’da olmuş daha sonra Ankara’da bir olgu pozitif bulunmuştur ve sayı her gün artmıştır. Dün itibariyle yurdun her köşesinden pozitif olgular, sayısı katlanarak artacak şekilde bildirilmektedir. Bu demektir ki Isparta’mız da risk altında.

Virüsün tedavisi olmadığı için yayılmasının önlenmesinde en önemli kural, sosyal izolasyon ve olabildiğince tüm olgulara test yapabilmek.

Bu amaçla önerilen “Evde Kal” kampanyası önemli. Bir doktor kardeşiniz ve milletvekiliniz olarak sizlere sesleniyor ve diyorum ki; buna uyalım, çok gerekmedikçe evden dışarı çıkmayalım, ev ziyaretlerini bu süreçte kaldıralım, karşılıklı yakın temasta bulunmaktan kaçınalım, el sıkma, el öpme gibi geleneksel adetlerimize bir süre ara verelim, mümkün mertebe ellerimizi sabun, dezenfektan veya kolonya ile sık sık temizleyelim.

Ateş, öksürük, boğaz ağrısı, halsizlik vb şikayetleriniz olduğunda mutlaka maske takarak bir sağlık kuruluşuna başvuralım. Bu kurallara uymamız sadece kendimiz için değil, diğer bireyleri korumak içindir. Yüzde 80’inin hafif atlatarak geçirdiği bu hastalık, başkasına bulaştığında ağır ve kayıpla sonlanabilecektir.

O nedenle kurallara hassasiyetle uymak önem taşımaktadır. Yeter ki panik olmayalım.

Her şeyi birlik beraberlik ile aşan milletimiz bu süreci de inşallah en az kayıpla atlatacaktır.

24 saat sizlere destek ve yardıma hazır olduğumu belirtir, sağlık ve esenlik dileklerimi sunarım. Allah’a emanet olunuz.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.