logo

26 Ocak 2024

Dört partide aday belli oldu, gözler artık Ak Parti’de

31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimi için takvim işlemeye devam ederken, Yalvaç Belediye Başkan adayları netleşmeye devam ediyor.

Yalvaç’ta şu ana kadar dört partide aday isimleri netleşirken; en çok merak edilen Ak Parti Belediye Başkan adayı için de geri sayım devam ediyor.

İki dönemdir belediye yönetimini elinde bulunduran Milliyetçi Hareket Partisi’nde daha önce belli olan aday isminin mevcut başkan Halil Hilmi Tütüncü olduğu geçtiğimiz pazar günü parti tarafından da resmen açıklandı. Böylece daha önce 3 kez belediye başkanlığı için yarışa giren ve son ikisini kazanan Tütüncü, dördüncü kez belediye başkanı olmak için yarışa girecek. Tütüncü’nün aday olarak açıklanmasının ardından MHP’de gözler Hüyüklü Belediye Başkan adayı ve İl Genel Meclisi adaylarının açıklanmasına yöneldi.

 

İYİ PARTİ MUSTAFA KODAL DEDİ

Diğer yandan, muhalefet partilerinden İyi Parti’de de Yalvaç Belediye Başkanı resmen açıklandı. İyi Parti Grup Toplantısı’nda Genel Başkan Meral Akşener tarafından İyi Parti’nin Yalvaç Belediye Başkanı olarak Makine Mühendisi Mustafa Kodal ilan edildi.

 

CHP’DE HAKİ ALLAR AÇIKLANACAK

Diğer muhalefet partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nde de tek aday adayı olan Ziraat Mühendisi Haki Allar’ın adaylığının resmi olarak kısa süre içerisinde açıklanmasının beklendiği ifade edildi.

 

GELECEK ADAYI METİN ÇALIŞIYOR

İlçemizde adaylığı ilk olarak ilan edilen Gelecek Partisi Belediye Başkan adayı Ali Osman Metin, projelerini açıklayarak çalışmalarını sürdürüyor.

 

AK PARTİ’DE HEYECAN DORUKTA, YENİDEN REFAH BEKLEMEDE

İktidar Partisi Ak Parti’de aday açıklaması heyecanla beklenirken; Yeniden Refah Partisi’nde de Ak Parti’den aday olamayan bir ismin adaylığı için bekleyişin sürdüğü kaydediliyor. Aday isimlerinin birkaç gün içinde netleşmesi bekleniyor.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.