• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

13 Ağustos 2018

DOĞALGAZ’DA HEDEF 29 EKİM

Doğalgaz tesisatı bağlatacağınız firmanın yetkili olması ve projenizin onaylanmış olmasına dikkat edin!

 

İlçemizde hummalı bir şekilde şehiriçi altyapı çalışmalarının sürdürüldüğü doğalgazın 29 Ekim 2018’de verilmeye başlanmasının hedeflendiği açıklandı.

TOROSGAZ firması yetkilisinden aldığımız bilgiye göre, çalışmaların büyük bir gayretle sürdürüldüğü doğalgazın bu yıl 10 mahallenin tamamına, 2 mahalleye de kısmen verileceği kaydedildi.

Firma, o mahallelerle ilgili şu açıklamayı yaptı: “2013/4347 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı kapsamında abone bağlantı bedeli yatırmış olan vatandaşlarımızdan aşağıdaki listede bulunan mahalleler için aboneliğe TOROSGAZ şubelerine başvurabilirler.

İşte o mahalleler:

– KAŞ CAMİİ,

– KAŞ YUKARI,

– GÖRGÜ BAYRAM,

– GÖRGÜ ORTA,

– GÖRGÜ CAMİ,

– CUMHURİYET,

– LEBLEBİCİLER,

– PAZAR AŞAĞI (Kısmen),

– BAĞLAR (Kısmen),

– ÇARŞI,

– AKKÖPRÜ,

– ZAFER.”

Firmanın Yalvaç’ta açtığı ofiste abonelik işlemlerinin başladığı belirtilirken, abonelik işleminin sadece bu yıl doğalgaz verilmesi planlanan mahalleler için yapıldığı kaydedildi.

Ev ve işyerlerine doğalgaz tesisatı yaptırmak isteyenleri de uyaran TOROSGAZ yetkilisi, “Firmamız tarafından yetkili iç tesisat firmaları sitemizde ilan edilmektedir. Yani, her tesisat firması doğalgaz tesisatı bağlamaya yetkili değildir. TOROSGAZ tarafından yetkinliği değerlendirilen ve yetkili iç tesisat firması olarak ilan ettiğimiz firmalar dışında bir firmaya vatandaşlarımızın itibar etmemesini duyururuz.

İkinci olarak da,yetkili firmadan hizmet alan vatandaşlarımızın projenin TOROSGAZ tarafından onaylanıp onaylanmamasını da sorgulamaları gerekir. Yani, yetkili firmadan hizmet almanız yetmiyor,binanızın projesinin de TOROSGAZ yetililerince onaylanması gerekiyor.

Bu konuyla ilgili geçtiğimiz hafta gelen bir ihbar sonucu Yalvaç’a geldik ve bir binayla ilgili ihbarın doğru olduğunu gördük. Söz konusu binada, proje onaylanmadan tesisatın döşenmiş olduğunu gördük. İşlem yaptık ve firmayı uyardık, tesisatın tamamı sökülecek ve proje onaylandıktan sonra yeniden tesisat döşenecek.

Anlaşmayı düşündüğünüz firmanın yetkili iç tesisat firması olup olmadığını ya da tesisatınızın projesinin TOROSGAZ’ca onaylanıp onaylanmadığını öğrenmek için TOROSGAZ’a ait 444 3411 nolu hattını arayıp abone numaranızı söyleyerek sorgulama yaptırabilirsiniz.

Mağduriyet yaşamamak için bu uyarılara dikkat edilmesinde fayda bulunmaktadır.” açıklamasını yaptılar.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.