• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

14 Nisan 2018

Doğalgaz hat döşeme çalışmaları başladı

Yalvaç’ın özlemle beklediği doğalgaz şehiriçi hat döşeme çalışmalarında ilk kepçe pazartesi vurulacak…

Bakanlar Kurulu’nun 28 Nisan 2013 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 2013/43437 sayılı kararnamesiyle başlayan Yalvaç’ımıza doğalgazın getirilmesi süreci nihayet şehiriçi hat döşeme çalışmalarına ulaştı.

Söz konusu kararnamenin ardından devletin tanıdığı süre içerisinde yeterli sayıda ön abonelik ücreti yatıran sayıya ulaşan ilçemizin doğalgaz hattı, aradan geçen bu süre içerisinde ilçemiz sınırlarına getirilerek 2017 başında hazır hale getirilmişti.

Isparta genelinde yetkili firma olan TOROSGAZ, nihayet çalışmalarını tamamladı ve Yalvaç şehiriçi hat döşeme çalışmalarını başlattı. Şehiriçi hat döşeme işini alan taşeron firma, ekipmanlarıyla birlikte ilçemize gelerek çalışmalarına başladı. Şantiyesini belediyeye ait lojmana kuran firma, çalışmalarına eski hayvan pazarı önünden başladı.

İlk olarak Toplu Konut ve üniversite bölgesine hat döşeme işlerini tamamlayacaklarını belirten taşeron firma yetkilisi Murat Havuç’tan aldığımız bilgiye göre, çalışmalar yıl sonuna kadar belirlenen plan dahilinde sürdürülecek.

Alınan bilgiye göre, asfalt kesimi yapılan bölgede pazartesi günü ilk kepçenin vurulacağı belirtildi.

Çalışmaların hızlı ve sağlıklı biçimde tamamlanarak halkımızın en kısa sürede doğalgazı kullanabilmesi dileğiyle hayırlı olsun diyoruz.

dgaz1

dgaz2

dgaz3

MEDION Digital Camera

MEDION Digital Camera

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.