• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

02 Ağustos 2018

Devletin 1 numaralı bürokratı tanıdık bir isim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığına, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Metin Kıratlı‘yı atadı.

Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçilmesinin ardından, Cumhurbaşkanlığına bağlı başkanlıklara atamalar yapılmaya devam ediliyor. Edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığına, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Kıratlı’yı atandı. Metin Kıratlı böylece “en yüksek devlet memuru” oldu.

Kıratlı’nın atamasına ilişkin kararnamenin, ilerleyen günlerde Resmi Gazete’de yayımlanacağı kaydedildi.

Peki Metin Kıratlı kimdir? Yalvaç’la ilgisi nedir?

11 11.1969 yılında Ereğli (Konya)’de doğdu. ilk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. 1986 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1990 yılında mezun oldu.

Hakimlik stajını tamamladıktan sonra sırasıyla Ulaş (Sivas), Çaldıran (Van), Yalvaç (Isparta) ve Manavgat (Antalya) hakimlikleri, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü tetkik hakimliği, daire başkanlığı ve genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. Evli ve iki çocuklu olup, iyi derecede Almanca bilmektedir.

Devletin bir numaralı bürokratı Metin Kıratlı, Yalvaç’ta hakimlik yapan bir isim. Kıratlı’nın eşi, hukukçu Gülçin Kıratlı da, Yalvaç Belediye Başkanı Av. Halil Hilmi Tütüncü’nün ilk kez açtığı avukatlık bürosunda Tütüncü’nün ortağıydı.

Fahri hemşehrimiz Kıratlı’yı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.