Evden Eve Nakliyat konusunda lider firmalar listesi icin lutfen ziyaret ediniz. sarıyer evden eve nakliyat büyükçekmece evden eve nakliyat bahçeşehir evden eve nakliyat kadıköy evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat eşya depolama bağcılar evden eve nakliyat

logo

gaziantep mutlu son masaj
balıkesir mutlu son masaj
bursa mutlu son masaj
sivas mutlu son masaj
antalya masaj
14 Aralık 2016

DERNEKLER İL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN DERNEKLERE UYARI

Isparta Dernekler İl Müdürlüğü tarafından yaklaşan yıl sonu nedeniyle derneklere yevmiye defteri onaylatma uyarısı yapıldı.

 

Dernekler İl Müdürü Haşim Mahmut Akgül konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

 

“Dernekler Kanunu’nun I L maddesinin son fıkrası “…Dernekler tarafından tutulacak defter ve kayıtlar ile ilgili usul ve esaslar yönetmelikte düzenlenir. Bu defterlerin dernekler biriminden ya da noterden onaylı olması zorunludur.” hükmünü, Dernekler Yönetmeliği’nin Değişik 36. maddesi “…Yönetmelikte yazılı defterleri kullanacak dernekler, bunları kullanmaya başlamadan önce il dernekler müdürlüğüne veya notere tasdik ettirirler. Bu defterlerin kullanılmasına sayfaları bitene kadar devam edilir ve defterlerin ara tasdiki yapılmaz. Ancak, Yevmiye Defteri kullanılacağı yıldan önce gelen son ayda, her yıl yeniden tasdik ettirilir…” hükmünü amirdir. Bu sebeple, herhangi bir cezai işleme maruz kalmamak için, bilanço esasına göre tutulacak defterlerden sadece Yevmiye Defter’in 30.12.2016 Cuma günü mesai bitimine kadar Isparta İl Dernekler Müdürlüğünden ya da noterden tasdik ettirilmesi gerekmektedir.”

 

İlgili derneklerin dikkatine sunarız.

Etiketler: » »
Share
1101 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

ev eşya depolama eşya depolama