• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

23 Ocak 2019

DENETİMLİ SERBESTLİK YÜKÜMLÜLERİ OKULLARI BOYUYOR

Adalet Bakanlığı ve MEB’den Denetimli Serbestlik yükümlüleri için ortak bir program hazırlandı.

Denetimli serbestlik yükümlülerinin kamu hizmetlerinin infazı kapsamında Adalet Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen ortak programa göre tüm ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de önceden belirlenen okulların tadilat, boya-badana işlerinin yapımına pazartesi günü başlandı.

Yalvaç’ta önceden belirlenen Fatih İlkokulu’nda denetimli serbestlik yükümlülerinin yapacağı hizmetler için mini bir tören düzenlendi. Saat 11.00’de başlayan törene Yalvaç Kaymakamı Aytekin Yılmaz, Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, Yalvaç Cumhuriyet Başsavcısı Adem Babacan, İlçe Emniyet Müdürü Tarık Korucu, İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb.Resul Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kocagöncü ve şube müdürleri, Yalvaç Denetimli Serbestlik Müdürü Sevinç Tayhan ile okulun yöneticileri katıldı.

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün, yarıyıl tatili sırasında okullara yönelik temizlik ve boya işlerinin oldukça faydalı bir uygulama olduğunu belirten Kaymakam Yılmaz, bu faaliyette emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yalvaç Cumhuriyet Başsavcısı Adem Babacan da Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen bu tür etkinliklerin devam edeceğini bildirdi.

Yalvaç’ta Fatih İlkokulu’nda belirlenen üç sınıfın tadilat, boya ve badana işleri, kamu hizmeti ile cezalarının belirli bir kısmını tamamlayacak olan denetimli serbestlik yükümlülerince yapılmadan önce Kaymakam Yılmaz, Belediye Başkanı Tütüncü, Başsavcı Babacan, İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan Teğmen Mesut Demir ve Milli Eğitim Müdürü Kocagöncü tarafından boyandı ve çalışma başlatıldı.

Denetimli serbestlik yükümlülerinin, kamu hizmetlerinin infazı kapsamında Yalvaç’ta Fatih İlkokulu’ndan başka Kuyucak, Kumdanlı ilkokulları ile Ş. Karaağaç ve Gelendost’ta da belirlenen okullarda görev alarak boya-badana ve temizlik işlerinde okul yönetimlerine yardımcı olacakları belirtildi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.