• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

01 Kasım 2018

Dedeçam “Şehit Yusuf Çavdar Kütüphanesi” Açıldı

Galatasaray Spor Kulübü’nün en büyük taraftar grubu ultrAslan’ın Yalvaç Temsilciliği’nin öncülüğünde Dedeçam Ş. Ramazan Karaca İlkokulu’nda düzenlenen Şehit Yusuf Çavdar Kütüphanesi geçtiğimiz günlerde törenle açıldı.

Dedeçam köyümüzde 26 Ekim Cuma günü öğle saatlerinde  yapılan kütüphane açılış törenine İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Resul Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ayşe Naz ve kütüphaneye adını veren şehidin annesi Nadiye Çavdar, ultrAslan üyeleri ve çok sayıda Dedeçamlı vatandaşımız katıldı.

Kütüphanenin açılışı ile ilgili olarak gazetemize konuşan ultrAslan Yalvaç Temsilcisi Mehmet Seyhan, “Ekim ayı başında Dedeçam İlkokulu’nda başlayan kütüphane oluşturma çalışmalarımız geçtiğimiz günlerde tamamlandı. ultrAslan Yalvaç Temsilciliği olarak ülkemizin güvenliği ve huzuru için canını veren şehitlerimizin adını yaşatmak, imkanı kısıtlı olan öğrencilerimizin eğitimine katkıda bulunmak amacıyla bu tür faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Dedeçam’da da geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha iyi eğitim almalarına katkıda bulunmak için ve Dedeçam’lı şehidimiz Yusuf Çavdar’ın adını yaşatmak adına kütüphane ve eğitim malzemeleri temin ettik. Cumhuriyet Bayramımızın hemen öncesinde de 26 Ekim Cuma günü Dedeçam’a giderek Dedeçam Ş. Ramazan Karaca ilkokulu bünyesinde oluşturduğumuz kütüphanemizi şehidimizin annesi Nadiye Çavdar ile birlikte hizmete açtık. Hayırlı uğurlu olması dileklerimizi iletirken, başta ilçe jandarma komutanımız, milli eğitim şube müdürümüz olmak üzere açılışa katılan herkese, kütüphane ve eğitim malzemelerinin temininde yardımcı olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Kütüphanenin açılışı için düzenlenen törende Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yılını kutlayıp Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin de anıldığını belirten Seyhan tören sonunda açılışa katılanlara ve öğrencilere helva ve pilav ikramı yapıldığını da sözlerine ekledi. Bu örnek davranışları nedeniyle ultrAslan Yalvaç temsilciliğini kutluyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.