• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Cumhuriyetin 96. yılını coşkuyla kutlayacağız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96. yıldönümü ve Cumhuriyet Bayramı’mızı, yarın tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de coşkuyla kutlayacağız. Yalvaç’ta resmi kutlama programı, bugün 13.00’te Anlatan Meydan’da Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayacak.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, bugün saat 13.00’te Yalvaç Anlatan Meydan’da Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunumuyla başlayacak.

Cumhuriyet Bayramı’nın yarınki resmi programı ise, saat 10.00’da Kaymakamlık Makamı’nda tebriklerin kabulüyle başlayacak.

Ardından, saat 10.30’da Anlatan Meydan’da Kaymakam Aytekin Yılmaz’ın rahatsızlığı nedeniyle izin olması sebebiyle bir Isparta Vali Yardımcısı ve Belediye Başkanının öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam edecek törenlerde, Isparta Vali Yardımcısı günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmasını yapacak.

Cumhuriyet Bayramı ile ilgili şiirlerin okunması, halk oyunları gösterilerinin sunulması, Cumhuriyet Oratoryosu ve 29 Ekim temalı müzik gösterilerinin ardından ödül ve geçit töreniyle kutlamalar tamamlanacak. Ayrıca, akşam çeşitli kuruluşlar tarafından organize edilen fener alayı gerçekleştirilecek.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.