logo

28 Ekim 2023

Cumhuriyetin 100. Yılı Çelenk Sunma Töreniyle Devam Etti

Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde bugün de Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Yaklaşık bir haftadır süren Cumhuriyetin 100. yılı kutlama programı gereği ve yarın kutlayacağımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları öncesinde bugün öğle saatlerinde Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Saat 12:45’te Anlatan Meydanında başlayan törende Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Kara, Belediye Başkanı Hilmi Tütüncü, tüm daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile birlikte öğrenciler de hazır bulundu. Şimşek ve Tütüncü tarafından Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenkleri sunuldu ve hemen ardından saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşımız okundu.

Çelenk sunma töreninin hemen ardından 100. yıl etkinlikleri kapsamında araç konvoyu oluşturuldu. 30 motosiklet, kamu kurumları araçları, meslek kuruluşlarınca sağlanan araçlar ve iş makinaları ile Ziraat Odası öncülüğünde çiftçilerimizin kullandığı traktörler tarafından oluşturulan araç konvoyu Anlatan Meydanı önünden başlayarak Ziraat Odası önü, Sücüllü kavşağı, Hastane Caddesi, Turgut Özal Bulvarı istikametini takibederek Çınaraltı mevkiinde son buldu. Konvoya motosikletler, kamu kurumları araç ve iş makinalarının yanı sıra yaklaşık yüz civarında traktör de katılarak Cumhuriyet coşkusuna ortak oldu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları yarın Yalvaç Şehir Stadyumunda saat 09.30’da devam edilecek.

 

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.