• MODA YAPI

logo

29 Ekim 2021

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de kutlandı.

Resmi protokole dahil kamu kurumu yöneticilerinin yanı sıra siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler, öğrenci velileri ve vatandaşlarımızın katıldığı Cumhuriyet Bayramı kutlama programına dün yapılan çelenk sunma töreninin ardından bugün saat 10.00’da Anlatan Meydanında devam edildi.

Dün çelenk sunumu ile başlayan ve bugün Yalvaç M. Akif Ersoy Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri hazırlanan programla devam eden Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında ilk olarak Kaymakam Haluk Şimşek ve Belediye Başkanı H. Hilmi Tütüncü halkı ve öğrencileri selamlayarak Cumhuriyet Bayramı’nı kutladılar. Daha sonra saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşımız okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek yaptı. Kaymakam Şimşek konuşmasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan Kurtuluş Savaşı sonunda ilan edilen Cumhuriyet ile Türk Milletinin egemenliğin kayıtsız, şartsız millete ait olduğunu tüm dünyaya gösterdiğini belirtti. Kaymakam Şimşek, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı, bayrağı ve istiklali uğruna canını veren aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken kahraman gazilerimizi minnetle andığını ifade etti.

Konuşmanın ardından M. Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri tarafından şiirler okundu. Halk Eğitim Merkezi Beden Eğitimi öğretmeni R. Birtek Erdoğan yönetiminde hazırlanan jimnastik gösterisi öğrenciler tarafından sunuldu. Okul korosu tarafından hazırlanan şarkılar ve marşların sunulmasından sonra çeşitli yarışmalarda ödül alan öğrencilere ödülleri verildi. Tören geçişinin ardından verilen Cumhuriyet Konseri ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sona erdi.

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.