• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Cumhuriyet Bayramı coşkusu başladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96. yıldönümü törenleri, tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de coşkuyla başladı.

Dün saat 13.00’te Anlatan Meydan’da Atatürk Anıtı’na çelenk konulması töreniyle başlayan etkinliklerin bugünkü kısmı, sabah saat 10.00’da Kaymakamlık’ta bayram tebriklerinin Isparta Vali Yardımcısı Haluk Şimşek tarafından kabulüyle başladı.

Daha sonra saat 10.30’da Anlatan Meydan’da bayram kutlamaları başlatıldı. Yalvaç Kaymakamı Aytekin Yılmaz’ın rahatsızlığı nedeniyle Isparta Vali Yardımcısı Haluk Şimşek’in katıldığı törenlere Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, daire amirleri, siyasi parti ilçe başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okullarımızın ekipleri ve vatandaşlar katılım gösterdi. Vali Yardımcısı  Haluk Şimşek ve Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin bayramını kutladı, ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okundu.

Törende  daha  sonra Isparta Vali Yardımcısı Haluk Şimşek, günün anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından Yalvaç Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program izleyicilere sunuluyor.

Ayrıntılar ÖZYALVAÇ’ta…

İşte programdan kareler, görüntüler:

 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.