• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

05 Aralık 2020

CUMHUR İTTİFAKI’NI YEREL SORUNLARLA YIPRATMAMALI

MHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Osman Sönmez’in çarşamba günü gazetemize yaptığı açıklamalara, Cumhur İttifakı’nın büyük ortağı Ak Parti’nin Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer’den cevap geldi.

Başkan Özer, MHP İlçe Başkanı Sönmez’in açıklamalarında kafa karışıklığı yaşadığını düşündüğünü ifade ederek, “Sayın başkan, ittifak ortağı olduklarını, hükümet ortağı olmadıklarını söylüyor. Doğru, hükümet ortağı değiller, hükümetimiz Türkiye’nin doğru yönetilmesi adına gece gündüz çalışarak üzerine düşeni yapıyor. Başkan Sönmez, partisinin yerelde iktidar olduklarını unutuyor, Yalvaç’ta yapılmayan hizmet ve icraatler için, ne yazık ki hiç sorumluluk duymuyor. Başkan Sönmez’e hatırlatıyorum, Yalvaç’ta belediye yönetimi kendi partilerinden, belediye başkanına da bu hususu hatırlatmasında fayda var.” dedi.

 

CUMHUR İTTİFAKI’NI YEREL SORUNLARLA YIPRATMAMALI

Covid pozitif olduğu halde MHP İlçe Başkanı Sönmez’in açıklamalarına telefonla cevap veren Başkan Özer, Cumhur İttifakı’nın yerel meselelere indirgenerek yıpratılmaya çalışılmasına çok üzüldüğünü ifade ederek, “Cumhur İttifakı’nın ruhunu anlamak, milliyetçi ve memleketçiliğin gereğidir diye düşünüyorum. Cumhur İttifakı’nın ismini yerelde başarısı tartışılan bir belediye başkanını savunmak adına kullanmanın siyaseten de vicdanen de çok uygun olmadığını düşünüyorum. Cumhur İttifakı, 15 Temmuz’daki yaşadığımız hain kalkışmayla beraber, ülkemiz, milletimiz ve devletimize kurulan tuzaklara karşı omuz omuza, yürek yüreğe yürütülen bir mücadelenin adıdır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin ifade ettiği gibi, ilelebet sürdürülmesi hedeflenen bir milli duruştur. Yerelde tartışmalı siyasi konularla Cumhur İttifakı kelimelerini aynı cümlelerde kullanmak, MHP İlçe Başkanı Sönmez’in talihsiz beyanları olmuştur. Biz Cumhur İttifakı’nın ruhuna da genel başkanlarımızın birlik, beraberlik ve bütünlük içindeki yaklaşımına da sonuna kadar bağlıyız. Böyle olmaya da devam edecektir. Yerel meseleleri bu büyük ittifak ruhuyla karıştırmadan her türlü konuyu tartışabiliriz, değerlendirebiliriz. Öyle yapmalıyız.” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.