• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

02 Aralık 2020

Cumhur İttifakı Isparta’da birleşiyor, Yalvaç’ta ayrışıyor

MHP İl ve Merkez İlçe Teşkilatı ile belediye meclisi üyeleri, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e nezaket ziyaretinde bulundu. MHP İl Başkanı Hasan Basri Sönmez Cumhur ittifakının geleceğin ümidi olduğuna vurgu yaparken, Başkan Başdeğirmen de, “Ankara’daki birlik beraberlik nasılsa, Isparta’daki birlik, beraberlik de aynıdır, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Hasan Basri Sönmez, Merkez İlçe Başkanı Osman Gülay, il ve merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri ile belediye meclisi üyeleri, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i makamında ziyaret etti.

Belediye Meclisi Salonunda gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade eden Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Öncelikle belediyemizde bizleri ziyarete geldiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Şahsım, belediyem ve Isparta halkımız adına burada beraber olmak sizlerle aynı saflarda oturmak, aynı güzelliği paylaşmak tabi ki bütün toplumumuzun özlediği görüntüler” dedi.

Siyasi düşünceler ne olursa olsun millet, gelecek, beka için her türlü hayırlı ve güzel işte beraber olabilmenin önemine değinen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Bunun en güzel örneği ülkemizin bekası, geleceği, istiklali, bayrağı için Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Sayın Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin bizlere göstermiş olduğu örnektir. Şu anda el ele, kol kola vererek Türkiye’mizin en zor günlerinde, hem içerden hem dışardan her türlü hainliklere, davranışlara karşı tek yumruk halinde, beraber olup bu ülkenin geleceğine sahip çıkabiliyorlar. İsteriz ki tüm siyasilerin aynı şekilde ülkemiz adına bu birlik beraberlik içerisinde olabilmeleri. Ancak maalesef bunu göremiyoruz” görüşlerinde bulundu.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen konuşmasında şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Devlet Bahçeli Genel Başkanımız şu anda ülkemizin geleceğini, bayrağını, istiklali ve istikbali ile çok iyi görerek bu birlik beraberliği sağlamışlardır. Ankara’daki birlik beraberlik neyse, Isparta’daki birlik beraberlik de aynıdır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Tabii ki görevimiz esnasında, bazen birbirimize karşı eleştirilerimiz, görüşlerimizi bildirmemiz ve bazı konularda tartışmalarımız olacaktır, olmadığı sürece zaten doğruyu bulamayız. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi’yle beraber ülkemizde ve Isparta’mızda yapılacak her türlü güzel çalışmada, hayra olan her işte beraberiz.

Biz bunun bilincindeyiz. Sağ olsun sayın başkanlarımızla da biz her şekilde istişareye açığız. Konuşmalarla, görüşmelerle, bizler bu çalışmaları devam ettiriyoruz. Tabii ki bu salonun içerisinde meclis üyelerimizle beraber Isparta için birçok kararlar alıyoruz. Burada aldığımız kararlarda, il başkanlarımız, ilçe başkanlarımızla beraber teşkilatımızla istişareler yaparak bu güzel çalışmaları devam ettiriyoruz. Bizler siyasetçiler, belediye başkanı, meclis üyeleri, il yönetimi, ilçe yönetimi olarak her zaman için vatandaşımızın yanında olduğumuzu belirtmek isterim. Herhangi bir vatandaş ayrımı olmadığını meclis çalışmalarında gösteriyoruz.

Bizler, memleketimizde yaşayan, şehrimizde olan, bizlere oy versin vermesin, siyasi görüşü bizimle beraber olsun, olmasın her vatandaşımızla beraberiz. Çünkü biz vatandaş odaklı çalışma içerisindeyiz. Şu an yapmış olduğumuz ittifakta bunu göstermektedir. Isparta’mızda yaşayan, bölgemizde sorumlu olduğumuz yerler ve bunun dışındaki yerlerde dahi gerekli her türlü insani, vatandaş odaklı çalışmaları devam ettiriyoruz. Buna hiç kimse engel olamayacaktır. Şu anda bizim bu meclisimizdeki görüntü bunun Ankara’ya yansımasıdır, aynen Ankara neyse Isparta’mızda budur”

Ülkenin hem içeriden, hem de dışarıdan gerek terör, gerekse ekonomik olarak hain saldırılarla karşı karşıya kaldığını hatırlatan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Burada birlik beraberlik olduğu anda hiç kimse bize bir etki yapamaz. Her yerde bir çelme takılıyor bize, bu çelmelerden ne zaman tökezlesek güçlük şekilde de ayağa kalkıyoruz. Bugün Akdeniz’de, Karadeniz’de, Ege’de, Libya’da, Azerbaycan’da ve diğer ülkelerde yapmış olduğumuz çalışmalar büyük önem taşıyor. Türkiye’nin bu şekilde güçlü, dirayetle dik duruşuyla yürüyüşünden herkes rahatsız. Artık boyun eğen bir Türkiye yok” dedi.

Kovid-19 pandemi sürecine de değinen Başkan Başdeğirmen, en kısa sürede ülkenin ve tüm insanlığın bu hastalıktan kurtulması temennisinde bulunurken, “Ziyaretleriniz için sayın başkanıma, ilçe başkanıma ve siz değerli yönetim kurulu üyelerimize, belediye meclisi üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Ziyaretinizden son derece memnun olduk, onur duyduk. İnşallah hep beraber güzel hizmetler yapmayı yüce Rabbim bizlere nasip etsin” ifadesinde bulundu.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e ev sahipliği ve misafirperverliği için teşekkür eden MHP İl Başkanı Hasan Basri Sönmez de, yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Ben öncelikle Sayın Belediye Başkanımız, Şükrü Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bizler Sayın Genel Başkanımız, Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli Bey’in ‘Beka İçin Milli Karar, Cumhur İçin İstikrar’ sloganıyla yola çıkılmış bir ittifakın ortak paydalarıyız. Sayın liderimizin dediği gibi Cumhur İttifakı, Metehan’dan Atilla’ya, Bilge Kağan’dan Osmangazi’ye, Fatih’ten Abdülhamit Han’a ve Mustafa Kemal’den bugün ve nice asırlara kadar devleşecek bir yürek, çarpan bir yürek, yükselen bir bayraktır.

Cumhur ittifakı geleceğimizin ümididir. Cumhur ittifakı evlatlarımızın, çocuklarımızın geleceğidir. Tabii ki bizler bu bilinçle sıradan sorunlarla, sıradan problemlerle zaman kaybetmememiz gerektiğini düşünüyorum. Yukarıda liderlerimiz bu yola baş koymuşken, bizlerde yerelde Isparta’da, hem Ispartalılar için, hem Isparta’nın sahibi olan Ispartalılar için, omuz omuza vererek Isparta’da aşamayacağımız hiçbir engel, çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin söylediği gibi ittifakımızın amacı ülkemizi büyük ve güçlü Türkiye hedefine ulaştırmaktır. Buradan şunu ifade etmek istiyorum. Bizlerin de amacı güçlü bir Isparta, sanayileşmiş bir Isparta, turizm merkezi olmuş bir Isparta diyorum. Hedefimiz 2023 güçlü Türkiye, büyük Türkiye diyorum” ifadelerinde bulundu.

MHP İl Başkanı Hasan Basri Sönmez de, pandemi sürecine değinerek bu süreçte hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, tedavi görenlere şifa dilerken, başta sağlık çalışanları olmak üzere kurumlara ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.