• MODA YAPI

logo

12 Temmuz 2019

Çıbıkçı’dan Seydişehir’de Kuaförlere Eğitim

Son aylarda gerçekleştirdikleri eğitim çalışmalarıyla dikkat çeken ve ilçemizin önemli bayan kuaförlerinden Topuz ve Saç Uzmanı Ayla Çıbıkçı geçtiğimiz günlerde Seydişehir’de gerçekleşen bir eğitim etkinliğinde daha yer aldı.

Seydişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın düzenlediği çevre il ve ilçelerdeki bayan kuaförlere yönelik topuz ve saç tasarım semineri geçtiğimiz çarşamba günü Seydişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası toplantı salonunda yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Yalvaç’ın en önemli bayan kuaförleri arasında yer alan ve pek çoğunun da ustası olan Ayla Çıbıkçı, bilgi ve tecrübelerini bu kez Seydişehir’de genç meslektaşlarıyla paylaştığını belirterek “Kurumsallaşmış bir oda hüviyetinde olan Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyelerinin katıldıkları programlarda yeni yaklaşımlar, yeni tasarımlar gibi mesleki gelişmeleri aktarıyor, edindiğimiz bilgi ve tecrübelerimizi diğer meslektaşlarımıza aktarıyoruz. Mesleğini başarı ile sürdürmek isteyen, gelişime ve yeniliklere açık kuaför arkadaşlarımızın katılımlarından dolayı bizler de mutlu oluyoruz” dedi.

Eğitime Aksaray, Isparta, Konya ve Seydişehir’den çok sayıda bayan kuaförü iştirak etti. Aynı gün akşam saat 20.00’ye kadar süren eğitimin sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.

Seydişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Aypar ise “Odamızın her meslekteki bütün üyelerine kültür ve eğitimsel çalışmalardan haberdar edip bir çok eğitimimden yararlandırmaya çalıştık. Üyelerimiz ve hocamıza teşekkür ediyoruz’’ dedi.

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.