• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

CHP’li BAKIR: Türk Otomotiv Sektörü Daha İyi Noktalarda Olmalı

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyesi CHP Isparta Milletvekili İrfan Bakır, beraberindeki heyetle birlikte otomotiv fabrikalarının bulunduğu Sakarya ve Bursa’da inceleme gezisine katıldı.

i3

Türkiye’nin ihracatının lideri durumunda olan Otomotiv sektörünün bölgemizde ve dünyada daha iyi noktalara gelmesi gerektiğini ve bunu candan istediklerini belirten CHP’li Milletvekili Bakır, “Otomotiv sektörü ülkemiz ihracatının lideri. Bizde bu sektörün hem bölgemizde, hem de dünyada daha iyi bir noktaya gelmesini canı gönülden istiyoruz. Bu sebeple Sakarya ve Bursa’ da yaptığımız çalışmalarda sektörün sorunları ve çözüm önerileriyle ilgili bilgi aldık. Öncelikle Türk Otomotiv endüstrisine ihracat ve yatırımlarıyla büyük katkı sağlayan Toyota fabrikasını ve üretim hattını gezdik. Ardından Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim kuruluyla bir araya gelerek otomotiv sektörünün durumunu değerlendirdik. Çalışmalarımızın diğer gününde ise Oyak Renault ve Tofaş fabrika ziyaretlerini gerçekleştirdik. Bu iki firma ülkemizin en köklü firmalarından.Otomotiv sektörü de özellikle ihracatta ülkemizin lokomotif sektörlerinden. Dolayısıyla teknoloji ve ARGE faaliyetleri konusunda bizlerde komisyon olarak her türlü desteğe hazır olduğumuzu belirttik. Türkiye otomotiv sektörüne yapacağı yatırımlarda günün getirdiği teknolojileri iyi değerlendirmelidir. Yatırımlar hibrit ve elektrikli araç üzerine yoğunlaştırılmalıdır” dedi.

Bakır’ın verdiği bilgiye göre, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nun ilk etap çalışmaları Otomotiv Sanayi Derneği ile yapılan istişare toplantısının ardından sona erdi.

i1

i2

i4

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.