• MODA YAPI

logo

25 Mayıs 2022

CHP’li Arı’dan AKP’lilere okulda iftara sert tepki

CHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı, geçtiğimiz günlerde Eğitim-İş Sendikası Yalvaç Temsilciliği tarafından gündeme taşınan okul pansiyonunda AKP’lilere verilen iftar yemeğiyle ilgili olarak sert bir basın açıklaması yaptı.

Arı’nın açıklaması aynen şöyle:

“21 Nisan 2022 günü Akparti ilçe başkanı, ilçe yöneticileri ve gençlik kolları üyeleriyle birlikte iftar saatinde Yalvaç Milli Eğitim Müdürü Necdet Erol ile birlikte Yalvaç M. Necati Akel yatılı bölge okulu pansiyonunda kalan öğrencilerin “sayısına göre çıkan” iftar yemeklerine, tam anlamıyla ÇÖKEREK o küçük çocuklarımızın, yatılı kalan öğrencilerimizin hakkı olan, rızkı olan yemeklerini utanmadan yemişlerdir.

Bunu da sosyal medyalarında çok önemli bir iş yapmış edasıyla yayınlamışlardır. Bu yapılanın ne hukuki ne vicdani ne etik ne de siyasi açıdan doğru olmadığını halkımız görmektedir. Bizler de Yalvaç CHP İlçe örgütü olarak bu olayı şiddetle kınıyoruz.

Artık müjde müjde yalan haberleriyle halkımızı kandıramayalar, çocuklarımızın, yatılı öğrencilerimizin “halkımızın vergileriyle” onlara yedirilen yemekleri yiyip çocuklarımızı mı kandırmaya çalışmaktadırlar?

Bunun olmayacağını ilk seçimlerde hep birlikte göreceğiz.

Son olarak bunu yapanlara büyük Türk şairi Tevfik Fikret’in dizeleriyle sesleniyoruz:

YİYİN EFENDİLER YİYİN

BU DOYUMSUZ SOFRA SİZİN.

DOYUNCAYA,TIKSIRINCAYA,ÇATLAYINCAYA KADAR YİYİN.

Halkımızdan isteğimiz, bu yaşananları görerek ilk seçimlerde demokratik yöntemle dünya güzeli ülkemizin kurtuluşunun ve kuruluşunun partisi olan CHP’nin çözüm önerilerine destek vermesidir. Sayın genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını dikkatle takip etmesidir.

Geliyor gelmekte olan.”

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.