logo

11 Kasım 2017

CHP’den Atatürk ve Silah Arkadaşları İçin Helva

Cumhuriyet Halk Partisi Yalvaç İlçe Başkanlığı bu yıl farklı 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü için farklı bir etkinlik düzenledi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yıldönümü nedeniyle dün saat 9.05’te Anlatan Meydanı’nda yapılan resmi anma töreninin ardından Atatürk Anıtı’na CHP çelengini sunan CHP Yalvaç teşkilatı saat 13.30’da da Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına helva ikramı gerçekleştirdi.

Yaklaşık 1500 kişilik olarak hazırlanan helvanın dağıtımının ardından konuşan CHP Yalvaç İlçe Başkanı Hasan Tercan Özgül burada yaptığı açıklamada “Türkiye Cumhuriyeti devletininin kurucusu, büyük kurtarıcı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhunu şadetmek için böyle bir etkinlik düzenledik. Atatürk’ü, 79 yıl önce aramızdan ayrılışının yıldönümünde hayır ve dualarla anıyoruz. O’nun kurmuş olduğu Cumhuriyet sayesinde demokratik ve bağımsız olarak hayatımızı sürdürüyoruz. Türk Milleti ve devleti var oldukça Atatürk sevgimiz sonsuza kadar sürecektir. Bunun bilincinde olan ve yeni yeni bu bilince ulaşan herkesi Atatürk’e ve Cumhuriyetimize daha çok sahip çıkmaya davet ediyoruz” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.