• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

19 Ocak 2019

CHP’de Avukat Erkan Ünal, İl Genel Meclisi aday adaylığını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi’nde il genel meclisi üyeliği için ilk aday adayı Avukat Erkan Ünal, partiye müracaatını yaptı.

Yalvaç ilçe merkezi ve köylerimize hizmet etmek amacıyla il genel meclisi üyesi olmak istediğini belirten Ünal, “Ülkemize, Yalvaç’ımıza hizmet etmek için, hak, hukuk, adalet yolunda ve 1977 seçimlerinden bu yana çıkaramadığımız İl Genel Meclis üyesini Partimizden çıkartmak, halka hizmet etmek amacıyla, 30 Mart 2019 yerel seçimlerinde Yalvaç İl Genel Meclis üyeliğine aday adayıyım.” dedi.

Av. Ünal, aday adaylığı müracaatını 16 Ocak Çarşamba günü parti teşkilatına yaparken, tüm partililerden ve vatandaşlarımızdan destek istedi. Yalvaç’ın ve köylerinin sahipsiz ve hizmetsiz olduğunu belirten Ünal, bu sorunu çözmeye talip olduğunu ifade etti.

Av. Ünal, “17 yıldır ülkeyi tek başına yöneten AKP iktidarında, son 10 yılda Yalvaç’ımız neden 12.000 kişi göç verdi? Son on yılda Yalvaç’ı yöneten AKP, Tekin Bayram ile MHP ve Halil Hilmi Tütüncü’yü neden tekrar seçelim?  Başarısız yönetimlere neden tekrar yetki verelim? Yetersiz yönetimler neticesi Isparta’nın en büyük ilçesi olma özelliğini kaybetmekte olan Yalvaç’ımıza sahip çıkma zamanıdır. Ülkemiz ve Yalvaç’ımız için değişim zamanı gelmiştir.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Yalvaç’ta 1977’den bu yana il genel meclisi üyesi çıkartamadığını belirten Ünal, “42 yıllık bu hasrete bu dönem birlikte son vereceğiz. Tüm partililerimizin ve halkımızın desteğini bekliyorum.” dedi.

Yaşam geçmişi ve siyasi geçmişi ile ilgili de bilgi veren Ünal şunları söyledi:

“1980 Yalvaç İlçesi, Kuyucak Köyü, 4 çocuklu ailenin en küçüğü olarak dünyaya gelmişim. İlk, orta öğrenimimi Kuyucak İlköğretim Okulu’nda, liseyi Yalvaç Atatürk Lisesi’nde, yüksek öğrenimimi Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladım. Askerlik görevimi İzmir Karşıyaka İlçe Jandarma Komutanlığı’nda ifa ettim. 2005 yılında avukatlık mesleğine Yalvaç’ta başladım ve halen avukatlık mesleğini icra etmekteyim. Evli ve iki çocuk babasıyım.

Siyasi geçmişimle ilgili bilgi verecek olursam, 9 yaşlarında sol fikirlere ilgi duymaya başladım. Sebebi insanların ekonomik ve tüm eşitsizliğini sorgulamam oldu. Lise yılları Atatürkçü Düşünce Derneği ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne bağlandım. Uğur Mumcu yazı ve kitapları şahsımı kalıcı olarak etkilemiştir. Üniversite yılları Atatürkçü Düşünce Derneği ve Cumhuriyet Halk Partisi çalışmaları yaptım. 2006 yılında Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, 2010 yılında ADD Yalvaç Şube Başkanı, 2012 yılında CHP Yalvaç İlçe Başkanı, Kurultay ve İl delegelikleri çalışmalarında bulundum. Hak, hukuk, adalet, demokrasi, eşitlik, özgürlük, barıştan yanayım. Kurucu Önderimiz Mustafa Kemal’in emaneti tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti savunucusuyum.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.