• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

01 Mart 2020

CHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı’dan Başsağlığı Açıklaması

CHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı, geçtiğimiz 27 Şubat Perşembe akşamı İdlib’te askerlerimize yönelik saldırıyla ilgili bir açıklama yayımladı.

Arı’nın açıklaması şöyle:

“27 Şubat 2020 tarihinde İdlib’te kahraman Mehmetçiklerimize yapılan hain saldırı sonucu 35 şehit verdik, 32 de yaralımız var. Şehitlik ve Gazilik ülkesini seven her Türk vatandaşı için değerlidir.

Şehitlerimize Tanrıdan rahmet ailelerine başsağlığı, yaralı gazilerimize acil şifalar, büyük Türk milletine başsağlığı diliyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti ulusal kurtuluş savaşı sonucu kurulmuş, bu savaşı da Gazi Meclisimiz yönetmiştir. Meclisin başkanı da maceracı olmayan hayalperest olmayan büyük asker ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal’dir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş değerleri bilimden ve akıldan yana olmuş, temel ilke yurtta barış dünyada barış, savaş zorunlu olmadıkça cinayettir düşüncesidir.

Yaşadığımız on yıllar boyunca bu siyasetin çok doğru olduğunu, Ortadoğu bölgesinde Türkiye’nin en huzurlu ülke olmasından görüyoruz.

Son 18 yıllık AKP iktidarında ise tek adam rejiminin oluşturulduğu, Gazi Meclisin dışlandığı, ülkemizi ayakta tutan kurumların (ordu, yargı, milli eğitim, sağlık) yıpratıldığı, çökme durumuna getirildiği hepimiz tarafından görülmektedir.

AKP’nin yarattığı sorunlar büyüktür. Ama karamsar olmayacağız. Çare Cumhuriyetin kuruluş değerleridir. Çare Millet ittifakıdır. Çare Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıdır. Şükürler olsun ki ülkemizde Cumhuriyetçiler var, Atatürkçüler var.

Halkımızdan ricamız AKP’nin yanlış uygulamalarına destek vermemeleridir.

Tekrar şehitlerimize başsağlığı diliyoruz. Ailelerinin acılarını yüreğimizde hissediyoruz, acılarını paylaşıyoruz. Kahraman gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın Türk Milleti.”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.