logo

07 Ocak 2024

CHP Isparta Kadın Kolları Karabuğa’ya Emanet

CHP’de İl Kadın Kolları Başkanı Pembe Görgeç ve yönetiminin istifa etmesinin ardından yeni Kadın Kolları Başkanı belirlendi.

CHP Kadın Kolları Başkanlığına Avukat İrem Karabuğa getirildi.

CHP’de geçen hafta İl Kadın Kollarında yaşanan başkan ve yönetim istifasının ardından yeni görevlendirme yapıldı.

Yeni atanan kadın kolları başkanı ile birlikte kameraların karşısına geçen CHP İl Başkanı Vedat Şenol, “İl Kadın Kollarımızda Pembe Görgeç ve yönetimi uzun süre görev yaptı. Pandemi döneminden bu güne kadar tabi ki il, ilçe kongreleri olduktan sonra kadın kollarında da bir nöbet değişimi ihtiyacı duyduk. Yukarıya talebimiz bu şekilde oldu, arkadaşlarımız da geçen gün gereğini yaptılar. Yeni il kadın kolları yeniden yapılanacak, bu süreçte arkadaşlarımızla görüşerek, kadın kollarında genç bir arkadaşımıza görev vermeyi düşündük. Avukat İrem Karabuğa ve onunla birlikte oluşan yedi kişilik yönetimi, merkez ilçe kadın kolları başkanımız Fatma Keskin’le birlikte ve diğer ilçelerdeki kadın kollarımızla beraber yerel seçim sürecini birlikte götüreceğiz. İrem başkanıma başarılar diliyorum” dedi.

 

KADIN YOKSA BAŞARI YOK

CHP İl Başkanı Vedat Şenol’un ardından açıklama yapan Kadın Kolları Başkanı Avukat İrem Karabuğa, “Biliyoruz ki; kadın toplumun en etkili yönlendirici birleştirici ve koruyucu unsurudur. Kadının ilerlemesi kalkınmış bir toplum inşa etmenin tek yoludur. Kadının müdahil olmadığı, hiçbir sosyokültürel ve siyasal hareket başarıyı yakalayamaz. Elinin emeğini, gözünün nuru ile birleştir, küçücük yüreğine koskoca sevgi sığdıran kahramandır kadınlar. Ne yazık ki günümüzde kadınlar kıskançlık adı altında hunharca katledilmekte” diye konuştu. Kadın cinayetlerine her gün bir yenisinin eklendiğini belirten Karabuğa, “mevcut hükümet buna sessiz kalmakta yardım çığlıklarımıza kulak tıkmaktadır. Bunun en akıl almaz örneğini İstanbul sözleşmesi üzerinden kadınlara yönelik başlatılan sistematik saldırılarda görmekteyiz. 2011 yılında imzalanan ve kadına yönelik şiddete karşı devletin atması gereken adımları temel alan İstanbul Sözleşmesi uygulanıyor olsa, hayatını kaybeden pek çok kardeşimiz bu gün aramızda olacaktı” dedi. Kadınlara örgütlenme çağrısı yapan İrem Karabuğa açıklamasında şunlara yer verdi: “Ne yazık ki kadınlarımızın tek sorunu şiddet ve kadın cinayetleri de değildir, günümüzde yaşanan yoğun enflasyon hayat pahalılığı, anneleri evlatlarına harçlıksız ve beslenme çantaları boş şekilde okula göndermeye zorlamaktadır. Evlatlarımız beslenememekte peynir, et ve hatta meyve tadına hasret büyümektedirler. Mevcut hükümet okullarda ücretsiz yemek dağıtım taleplerine sessiz kalmakta bu durum en çok anneleri, dolayısıyla kadınlarımızı etkilemektedir. Kadınlarımız yalnızca kadın oldukları için iş bulamamakta buldukları işlerde ayrımcılığa ve mobinge maruz kalmakta sosyal hayatta varoluş mücadelesi vermektedirler. Bu gün neredeyse her gün bir kadının öldürüldüğü tacize, tecavüze yada farklı şiddet türlerine maruz kaldığı ülkemizde sesi duyulmayan kadınlarımızın sesi olacağımızı bildiriyoruz. Cesaret biziz, emek biziz, mücadele biziz cumhuriyetimizin tüm faziletli kadınlarını daha güçlü Cumhuriyet Halk Partisi için aramıza katılmaya davet ediyoruz.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.