• MODA YAPI

logo

Cezaevi Kütüphanelerine KİTAP BAĞIŞI Kampanyası sona erdi

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında 29 Mart 2021 tarihinde imzalanan ‘‘Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına İlişkin İş Birliği” Protokolü gereğince başlatılan kitap bağışı kampanyası geçtiğimiz cuma günü sona erdi.

Protokol gereğince tüm cezaevlerine kütüphane kurulması, kütüphaneleri bulunan cezaevlerindeki kitap sayısının arttırılabilmesi için kitap bağışında bulunulabilmesi amacıyla geçtiğimiz 31Mayıs Pazartesi saat 11.00’de Yalvaç Adliye binası bahçesinde eş zamanlı olarak tüm ülke genelinde olduğu gibi Yalvaç’ta da başlatılan kampanyaya halkımız yoğun bir destek verdi.

Yalvaç Anlatan Meydanı’nda 17 gün boyunca cezaevi personelince bağış kabul edilirken; alınan bilgiye göre bağışçı vatandaşlar tarafından toplan 2.400 kitap bağışı gerçekleştirildi.

Toplanan kitapların yapılacak tasnifin ardından Yalvaç’taki cezaevinde yatan tutuklu ve hükümlülerin istifadesine sunulacağı kaydedildi.

Yalvaç T Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi Kütüphanesi’nde halihazırda 2.200 kitabın bulunduğu, kampanya da toplanan kitaplarla bu sayının iki katın üzerinde artış gösterecek olması memnuniyet yarattı.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.