• MODA YAPI

logo

26 Nisan 2022

Çevre Dostu Bin Okul arasında Yalvaç’tan Gazipaşa İlkokulu da var

Çevre Dostu Bin Okul Projesinde Isparta’da Seçilen On Dört Okuldan Birisi ve Yalvaç’ta tek okul olan Gazipaşa İlkokulu…

 

İlçemiz merkezinde Leblebiciler Mahallesinde bulunan Gazipaşa İlkokulu, Milli Eğitim Bakanlığının ülke genelinde başlattığı ‘Çevre Dostu Bin Okul Projesi’nde Isparta Yalvaç’ta tek okul olarak projeye dahil oldu.

Çevre Dostu okul olmak için öğretmeninden, öğrencisine, velisinden okul aile birliğine kadar herkesin el birliği içinde çalışmalara katıldığını ifade eden Okul Müdürü Ali ERKOL, ‘Çevre Dostu Okul’ seçilmekten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Alınan bilgiye göre, Mart ayında başlayan proje kapsamında okulda bugüne kadar birçok güzel çalışmalar yapıldı ve yapılmaya devam ediyor.

Okul Müdürü ERKOL, çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi:

“OKULUMUZDA YAPILAN ÇALIŞMALAR…

Bu proje ile su, enerji, geri dönüşüm ve eğitim alanlarında çalışmalar yapılmaktadır. Suyun önemi, suyun depolanması, kullanımı gibi alanlarda çalışmalarımız son hızla devam etmektedir. Bu amaçla tuvaletlerde kullanılan musluklar zaman ayarlı bataryalara dönüştürüldü. Elektrik ve doğalgaz kullanımında tasarruf etmek amacıyla LED aydınlatma ve kalorifer peteklerine termos statik vanalar takıldı. Geri dönüşüm malzemeleri ile kompost makinesi bahçeye yerleştirildi. Geri dönüşüm malzemelerinden yapılan eşyaların sergilenmesi için Geri Dönüşüm Kütüphanesi kuruldu.

 

“BU BAŞARI BİZİM İÇİN ÖVÜNÇ KAYNAĞIDIR”

Bu proje ile dünyamızın yaşanabilir bir yer olması ve gelecek nesillere doğal kaynakların aktarılması, üretmeden tüketmenin sonunun ne olacağının düşünülmesiyle geri dönüşüm ve kaynakların kullanılmasında tasarrufun öneminin öğrencilere, velilere kazandırılması amaçlanmaktadır.”

Biz de Gazipaşa İlkokulumuzu kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.