• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

24 Kasım 2020

Çetince’ye muhtar dayanmıyor, yirmi ayda 6. muhtar

İlçemize bağlı Çetince Köyü’nde 31 Mart 2019’da yapılan seçimlerden bu yana muhtar dayanmıyor.

Seçimin yapılmasından bu yana henüz yirminci ay dolmadan beş muhtar eskiten Çetince’de altıncı muhtar görevlendirmesi yapılması bekleniyor.

Dördüncü muhtarın cinayete kurban gitmesiyle 2019 yılı Eylül ayında göreve getirilen beşinci muhtar Mehmet Ali Almacı’nın kendine ait inşaattan düşerek yaralanmasıyla görevinden istifa ettiği ve yerine sıradaki aza Abdurrahman Yarmalı’nın atanmasının beklendiği ifade edildi.

 

ÇETİNCE’DE MUHTARLARA NE OLDU?

Çetince’de 31 Mart 2019’da yapılan seçimlerde göreve gelen Yahya Yürekli, seçildikten bir ay sonra görevinden istifa etmişti. 2 Haziran Pazar günü yenilenen muhtarlık seçiminden Mehmet Ali Er birinci çıkmış, ancak yapılan itirazlar sonucu Er’in bir sabıkası bulunduğu gerekçesiyle muhtarlığı düşürülmüştü. Seçimden birinci olarak çıkan Mehmet Ali Er’in muhtarlığının düşürülmesinin ardından Çetince Köyü Muhtarlığı, seçimde ikinci olan Selahattin Adıgüzel’e verilmiş ancak bu karara da itiraz edilmişti. İkinci itiraz üzerine yapılan incelemede muhtarlık görevi verilen Selahattin Adıgüzel’in seçimden önce en az altı ay seçim bölgesinde ikamet etme şartını taşımadığı görüldüğü ve muhtarlık görevinin ondan da alınarak seçimde üçüncü olan Ayşe Adıgüzel adlı adaya verildi. Dördüncü muhtar, Ayşe Adıgüzel ise, 15 Ağustos 2019 tarihinde, alakası olmayan bir olayda Antalya’dan gelerek eski eşini ve kayınpederini öldüren bir cinayet zanlısı tarafından olay yerinde vurularak yaşamını yitirmişti. Adıgüzel’in ölümünün ardından görevlendirilen Mehmet Ali Almacı, yaklaşık bir yıldır sürdürdüğü görevini, geçirdiği bir iş kazası nedeniyle yaklaşık 3 ay yatağa bağlı kalması gerektiği için sürdüremeyeceğini belirterek 24 Kasım 2020 günü istifa etti. Almacı’nın ardından sıradaki aza Abdurrahman Yarmalı’nın muhtarlık için görevlendirilmesi beklenirken, Çetince’de bu yıl içinde yeniden muhtarlık seçimi yapılmasının da beklendiği öğrenildi.

Eski muhtar Almacı’ya geçmiş olsun diyor, yeni göreve gelecek muhtara uzun ve sağlıklı bir görev süresi diliyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.