• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

16 Eylül 2021

Cesur: Ş.KARAAĞAÇ’TA SORUNLAR 20 YILLIK, EL DEĞMEMİŞ

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, Isparta’nın köylerini gezmeye devam ediyor.

Milletvekili Cesur, Şarkikaraağaç’ın köylerine ve beldelerine yaptığı ziyaret kapsamında, Göksöğüt, Arak, Yukarı Dinek ve Yeniköy’ün ardından Çarıksaraylar’a gitti.

Milletvekili Cesur, beraberinde İYİ Parti Isparta İl Başkanı Hasan Büyükçam, İYİ Parti Şarkikaraağaç İlçe Başkanı Cemil Çelik, ve İYİ Parti teşkilatlarından oluşan heyetle Çarıksaraylar’da vatandaşlarla buluştu ve beldenin sorunlarını dinledi.

Belde halkının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Milletvekili Cesur, beldede bulunuş sebebinin oy istemek değil, milletvekili olarak görevini yapmak, oy veren vermeyen herkesin sorunlarının çözümü için kendi üzerine düşeni yapmak olduğunu söyledi.

Milletvekili Cesur’a gelen şikayetlerin başında, ilçeye yıllardır doğal gaz getirilmemesi yer aldı. Çarıksaraylarlı bir vatandaş, “Burada yollar bozuk. Doğalgaz yok. Niye gaz yok? Yalvaç’ta var, Akşehir’de var, Beyşehir’de var, Şarkikaraağaç’ta gaz yok. Burada 4 kişiyiz diye mi gaz gelmiyor? Rahmetli Demirel’in zamanından beri bir şey yapılmadı, Şarkikaraağaç hep aynı kaldı.” diyerek yakındı.

Cesur; “Şarkikaraağaç’ın sorunları çok fazla, bu sebeple Şarkikaraağaç’ın sorunlarının çözümü için ayrıca çalışıyoruz. Bunca köyde dizi dizi sorunları dinledikten sonra  gördüm ki, Şarkikaraağaç’a el değmemiş, Şarkikaraağaç’taki sorunlara yıllardır kimse sahip çıkmamış” diyen Milletvekili Cesur, Çarıksaraylılar tarafından dile getirilen diğer sorunları da dinleyip tek tek not aldı, beldenin tüm sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ve ilgili Bakanlıklara taşıyacağının sözünü verdi.

Milletvekili Cesur’un pek çok ziyaretinde ortak olarak dile getirilen “mülteciler sorunu” da Çarıksaraylar halkının da gündemindeydi. Vatandaşlar, mültecilerin sayılarının hızla artmasından endişe ettiğini dile getirirken, Milletvekili Cesur, “Yıllardır süren yanlış politikalar sonucu, ülkemizde kayıtsızlarla birlikte mültecilerin sayıları resmî rakamlarla 5 ama 8milyonu buldu ve 50 milyar dolardan fazla kaynak harcandı. Bu kadar büyük bir kaynak Türkiye’nin bugünkü pek çok sorununu çözmek için kullanılabilirdi. Türkiye MÜLTECİ AMBARI haline getirilmiştir. Bu insanlar bayramda seyranda serbestçe gidip geldikleri evlerine gönderilmelidir. Sorun sadece para sorunu değildir. Türkiye’nin demografik yapısı değişmektedir. İYİ Parti iktidarında Türkiye’nin mülteci politikası bu şekilde devam etmeyecek, ilk iş bu problem çözülecek.” dedi.

Milletvekili Cesur, ayrıca daha önceden Şarkikaraağaç’ın ve Çarıksaraylar’ın sorunlarına dair Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunmuş olduğu soru önergelerini ve yaptığı çalışmaları da belde halkı ile paylaştı.

İşte Cesur’un ziyaretinden kısa bir görüntü:

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.