• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

11 Ekim 2019

Çanakkale Destanları Müzesi Gezici Tırı Yalvaç’ta

Çanakkale Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen ve yaklaşık 10 yıldır ülkemizi karış karış gezen “Çanakkale Destanları Müzesi Gezici Tırı” 9 Ekim Çarşamba günü Yalvaç’a geldi.

2009 yılından bu yana Çanakkale Savaşlarını ve Çanakkale ruhunu,  ülkemizi karış karış gezerek milyonlarla paylaşan “Çanakkale Destanları Müzesi Gezici Tırı”, 10. yıl yolculuğuna bu yıl Şubat ayında Çanakkale ve ilçeleri ile başladı.

“Çanakkale Destanları Müzesi Gezici Tırı” bu ay başında ilimize bağlı Gelendost ve Ş.Karaağaç ilçelerinde, 9 Ekim 2019 Çarşamba günü de Yalvaç Anlatan Meydanı’nda vatandaşların ziyaretine açıldı. Yalvaç’lı hemşehrilerimizin büyük ilgisiyle karşılaşan tır 10 Ekim 2019 Perşembe günü de Yalvaç’ta kaldı. Tırda Çanakkale Savaşı sırasında kullanılan silah, mühimmat, çeşitli araç gereçler, kişisel eşyalar, yazı ve resimler ile heykeller başta olmak üzere bir çok eser sergileniyor.

Müze tırın sadece Çanakkale’yi tanıtmadığı, milli birliğimizi ve bütünlüğümüzü de ifade ettiği belirtilerek her yıl daha fazla kişiye ulaştırılmasının amaçlandığı bildirildi. Her yıl yeni nesillerin yetiştiği ve bu yetişen nesillerin, ülkemizin nasıl zor şartlar altında kurulduğunu bilmesinin, Şehitlerimizin, Mustafa Kemal’in ve silah arkadaşlarının tanınması açısından büyük önem taşıdığı ifade edildi  ve Gezici Tır’ın bu amaçla tüm Türkiye’yi karış karış dolaşarak 82 Milyonun tümüne ulaşmayı hedeflediği bildirildi.

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.