• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

11 Nisan 2017

ÇAKMAKÇI: Geleceğimizi Tek Adama Emanet Edemeyiz

Süleyman Demirel Üniversitesi Eski Rektörü Lütfü Çakmakçı Anayasa Değişikliği Halkoylaması propaganda çalışmaları için geldiği Yalvaç’ta gazetemizi de ziyaret ederek önemli açıklamalar yaptı.

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP Isparta Belediye Başkan Adayı da olan SDÜ Eski Rektörü Çakmakçı’nın gazetemizi ziyaretinde ADD Isparta Şube Başkanı Batuhan Güldiken ve ADD Yalvaç Şube Başkanı Ali Arı da hazır bulundu. İlçe merkezinde işyerlerini ziyaret ederek anayasa değişikliğine evet denmesi halinde ülkemizin ve parlamenter sistemin büyük zarar göreceğini anlattıklarını belirten Eski Rektör Çakmakçı, “Ülke olarak şu an herşeyden önce birliğimizi arttırmaya ihtiyacımız var. Çok çalışmamız gerek çünkü gerçekten büyük miktarda borcu olan bir ülkeyiz. Yapılmak istenen anayasa değişikliği ülkeyi tek adam yönetimine emanet etmek demektir. Gençlerimize ülkemizi, geleceğimizi emanet edebilmek için birliğimizi arttırmalıyız, demokrasimizi güçlendirmeliyiz. Ülkeyi tek adama emanet edemeyiz. Biz bir bütünüz, bir evet’le, bir hayır’la bölünmeyiz. Kim hangi yönde oy kullanırsa kullansın herkes birbirine saygı duymak zorundadır. ” dedi.

ADD Isparta Şube Başkanı Batuhan Güldiken ise ülkemiz ve milletimiz için TBMM’nin çok büyük anlam ve öneme sahip olduğunu, parlamenter sistemin güçlendirilmesi yönünde çalışılması gerektiğini ifade etti.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.