• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

21 Eylül 2017

Büyükkutlu’dan Öğrencilere Tavsiye

MEDION Digital Camera

Yalvaç Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ‘nu yaptıran hayırsever işadamı Mustafa Büyükkutlu, 2017-2018 Öğretim yılının başlaması nedeniyle kendi yaptırdığı okulu ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti ve “İş Ahlakı” konulu bir sunum yaptı. 19 Eylül Salı günü saat 14.00’te okulun konferans salonunda yapılan sunuma okul yöneticileri, vatandaşlar ve yaklaşık yüz öğrenci katıldı.

2011 yılında ilk öğrencilerini alarak eğitim-öğretime başlayan ve bu yıl üçüncü mezunlarını veren Yalvaç Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ‘nu ziyaret ederek öğrencilerle sohbet eden hayırsever işadamı Mustafa Büyükkutlu, iş hayatında dürüstlüğün ve ahlaklı olmanın önemine dikkat çekerek öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu.

VERİLEN SÖZLERİ YERİNE GETİRMEK SİZİ BAŞARIYA GÖTÜRÜR

1964 yılında Veteriner Sağlık Teknisyeni olarak Yalvaç’ta göreve başladığını, bir süre bu görevi yürüttükten sonra ticarete atıldığını belirten Büyükkutlu “İş hayatında edindiğimiz tecrübelerin en başında güzel ahlak, dürüstlük gelir. ‘Güzel ahlak, sana vermeyene vermek, sana zulmedeni affetmektir’ demiş efendimiz. Allah, Peygamberimize ‘Habibim, sen en güzel ahlak üzerine yaratıldın, göründüğün gibi dosdoğru ol” buyurmuştur. Kısacası hayatımızın tüm alanlarında verdiğimiz sözleri, akitleri yerine getirmek bizleri başarıya götüren yolda ilk şarttır” dedi.

AHLAK EN ÖNEMLİ ERDEMDİR

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerinden de örnekler vererek insanı başarıya götüren en önemli erdemin ahlak olduğunu vurgulayan Büyükkutlu, “Atatürk ‘Hiç bir millet yoktur ki, ahlâk esaslarına dayanmadan ilerlesin, İstiklal, İstikbal, Hürriyet ve Adalet ahlakla kaimdir’ diyerek bizlere ahlakın ne kadar önemli olduğunu işaret etmiştir. Atatürk, ‘Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli muhafızlar ister. Yeni nesli bu özellik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir’ “ sözlerini hatırlatarak eğitimin gerekliliğine dikkat çekti.

MEDION Digital Camera
KUR’AN-I KERİM ve NUTUK OKUYUN

Gençlere Kur’an-ı Kerim ve Atatürk’ün büyük eseri Nutuk’u okumalarını, okumuş olanların da bir kez daha okumalarını tavsiye eden Büyükkutlu “Ahlaklı, iyi birey olabilmek için, iyi bir yaşam sürebilmek için Kur’an-ı Kerim okuyun, Atatürk’ün Nutuk adlı eserini okuyun. O zaman göreceksiniz,  Atatürk’e ‘kefere’ diyen terbiyesizleri kınayacaksınız, bunu içtenlikle söylüyorum. Yalvaç’ta sizler dört yıl kalacak, zamanla tanıyacaksınız. Göreceksiniz ki Yalvaç güzel, şirin bir ilçe. İnanıyorum ki öğretim üyelerimiz de sizin en iyi eğitimi alabilmeniz için ellerinden gelen tüm gayreti gösterecekler ve sizler de başarı ile eğitiminizi bitirip hayata atılacaksınız. Yeni eğitim-öğretim yılında hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Sohbetin sonunda YUBYO Müdürü Eylem Bayrakçı, hizmetlerinden dolayı hayırsever işadamı Büyükkutlu’ya plaket sundu ve teşekkür etti. Daha sonra öğrencilerle resim çektiren Büyükkutlu, YUBYO Müdürlüğüne geçtiğimiz hafta atanan Eylem Bayrakçı’yı makamında ziyaret ederek okul hakkında bilgi aldı. Yalvaç Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda halen iki bölümde yaklaşık 900 civarında öğrenci öğrenim görüyor.

MEDION Digital Camera

MEDION Digital Camera

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.