• MODA YAPI

logo

Büyükkutlu Yaşlı Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi inşaatında sona az kaldı

İlçemizde hayırsever işadamı Mustafa Büyükkutlu tarafından yaptırılan Yaşlı Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi inşaatında son aşamaya gelindiği öğrenildi.

Merkez inşaatı çalışmalarını yerinde incelemek üzere ilçemize gelen Aile ve Sosyal Politikalar Isparta İl Müdürü Yakup Kütük, hayırsever Büyükkutlu, merkeze müdür olarak atanacağı öğrenilen Ümit Burçakbaş’la inşaatı gezerek bilgi aldı.

Merkezi yaptıran Büyükkutlu Sağlık, Eğitim Yardım ve Sosyal Dayanışma Vakfı’nın Başkanı Mustafa Büyükkutlu, törende yaptığı konuşmada uzun zamandır böyle bir istekleri olduğunu ve bu amaçla vakıf kurarak çalışmalara başladıklarını anlattı.

Yaklaşık 5 milyon TL’ye mal olacak huzurevinin 3 bin 392 metrekare arsa üzerine inşa edildiğini aktaran Büyükkutlu, 14 süit, 12 tek oda olmak üzere 26 odalı, 5 katlı merkez binasında 62 kişinin barınabileceğini belirtti.

Büyükkutlu,”Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile yaptığımız protokol gereği binayı elektriği yanar, suyu akar ve ısınır şekilde teslim edeceğiz.” dedi.

İl Müdürü Kütük de, çalışmaların tamamlanmasının ardından merkezin 2018 yılı başında hizmete açılmasının planlandığını belirtti.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.