• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

15 Kasım 2018

BURDUR TSO’DAN YALTSO’YA KIYASLAMA ÇALIŞMASI ZİYARETİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin Oda ve Borsaların iş dünyası nezdindeki saygınlığının artırılmasını, Odalarda sunulan hizmet türlerinin genişletilmesini, hizmet kalitesinin iyileştirilmesini ve Türk Oda Sisteminin Avrupa Oda Sistemine uyumunun sağlanmasını amaçlayarak kurmuş olduğu Akreditasyon Sistemi kapsamında, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası, Oda Sicil Memuru ve Kalite ve Akreditasyon Sorumlusu, akreditasyon sistemi faaliyetleri kapsamında Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulundular.

Ziyaretlerle ilgili bir değerlendirmede bulunan Yalvaç  TSO Genel Sekreteri Oğuz Kodal yaptığı açıklamada, “2005 yılına kadar İngiltere Odalar Birliği işbirliği ile desteklenen Oda Akreditasyon Sistemi 2008 yılında Borsaların da sisteme dahil edilmesiyle genişleyerek Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi haline dönüşmüş. Oda/Borsaların üyelerine “Beş Yıldızlı Hizmet” vermesi için fırsat oluşturan Akreditasyon Sistemi; Oda/Borsaların yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası platformlarda markalaşmasında öncü rol üstlenmektedir. Akreditasyon sisteminin amacı tüm Oda/Borsaların gelecek dönemlerde bu “Beş Yıldızlı Hizmet Yarışı”na katılmalarıdır. TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun önemle üzerinde durduğu sistemin gerekliliklerinden birisi olan kıyaslama çalışmaları, kurum ve kuruluşların daha iyi performansa ulaşması amacıyla benzerliklerini ve farklılıklarını tespit etmelerini ve odaların birbirlerine oranla yapmış olduğu çalışmalar neticesinde iyi olan uygulamaları kendisinde uygulamaya çalışmayı amaçlamaktadır.” dedi.

Bilginin paylaşıldıkça değerli olduğunu hatırlatan Oğuz Kodal, bölge ekonomisinin kalkınması için yaptıkları çalışmaları diğer Oda ve Borsalar ile paylaşarak ülke geneline katkı sağladıklarını belirtti. Oda ve Borsa camiasının, toplumun önemli bir kesimini temsil ettiğinin altını çizen Kodal, “Bu camianın gelişmesi demek Türkiye’nin gelişmesi demek. Bölgemiz ve ülkemizin gelişimine katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz.” dedi

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.